این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

واردات ۱۵ هزار تن قهوه به ایران در سال ۲۰۱۳

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

وزارت کشاورزی آمریکا خبر داد:
واردات ۱۵ هزار تن قهوه به ایران در سال ۲۰۱۳

چهارشنبه 7 خرداد 1393 ، ساعت 11:06 - کد خبر: 2679
اداره آمار وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد ایران در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۵ هزار تن قهوه وارد کرد که معادل ۰.۲ درصد کل واردات قهوه جهان بوده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بازار انرژي ايران (پابا)، اداره آمار وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد در سال میلادی گذشته 15 هزار تن قهوه در ایران مصرف شده است. کل قهوه مصرفی ایران در این سال از محل واردات تامین شده است.

میزان قهوه وارداتی ایران معادل 0.2 درصد کل واردات قهوه جهان بوده است.

بر اساس این گزارش کل قهوه مصرفی جهان در سال 2013 بالغ بر 8.6 میلیون تن بوده است که 2.7 میلیون تن از این رقم به اتحادیه اروپا اختصاص داشته است.

اتحادیه اروپا با مصرف 2.7 میلیون تن قهوه بزرگترین مصرف کننده قهوه در جهان شناخته شده و آمریکا با مصرف 1.4 میلیون تن و برزیل با مصرف 1.2 میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

جالب این است که اتحادیه اروپا و آمریکا کل قهوه مصرفی خود را از محل واردات تامین می کنند و بر این اساس در جایگاه نخستین و دومین واردکنندگان بزرگ قهوه در جهان قرار گرفته اند.

برزیل با صادرات 1.8 میلیون تنی نیز بزرگترین صادرکننده قهوه جهان در سال 2013 شناخته شده است و ویتنام با صادرات 1.5 میلیون تنی در رتبه دوم از این نظر قرار گرفته است.

منبع:

http://paba.ir/contents/view/2679.aspx

لینک های مفید:

فندک زیپو

پیپ

توتون

قهوه جوش

خواندن 6931 دفعه