این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

چگونه توتون خشک را دوباره مرطوب کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

چگونه توتون خشک را دوباره مرطوب کنیم

اگر از توتون پیپ به درستی نگهداری کنید نباید خشک شود، ولی مطمئن هستم این بلا بر سر بسیاری از توتونهای ما آمده است. درب قوطی یا پاکت توتون را باز می کنیم و یادمان می رود آن را در جای مناسب بگذاریم.ولی یادتان نرود که توتون را دور نریزید چون برخلاف سیگاربرگ می توان به آسانی آن را احیا نمود.در این مقاله قصد دارم راهکارهایی جهت مرطوب کردن مجدد توتون خشک شده ارائه دهم.

توتون میکس

در ابتدا باید به این نکته بپردازم که همه توتونها نیاز به مرطوب کردن ندارند و برخی افراد توتونهای با رطوبت کمتر را دوست دارند. من خود علاقه دارم که برخی توتونها را خشکتر استفاده کنم ولی عده ای اعتقاد دارند توتون خشک، طعم خود را از دست داده و نیاز به مرطوب کردن دارد.بهرحال این مساله تا حدی سلیقه ای هم هست.
توصیه می کنم شما نیز بر اساس خواسته خود عمل کنید و در صورت نیاز توتون را مرطوب کنید.لازم است ذکر کنم چون توتون پیپ از توتون سیگار برگ زبرتر است نیاز به مرطوب کردن تدریجی نخواهد داشت.

توتون پیپ باید چقدر مرطوب باشد؟

توتون پیپ باید به قدری کم رطوبت داشته باشد تا اثر کند سوزی توتون را به همراه داشته و طعم مطلوبی از آن را ارائه دهد. توتون پیپ میبایستی با پک های آرام و منظم به خوبی بسوزد و زمانی که توتون را بین انگشتان خود قرار می دهید دست شما به هیچ وجه خیس نشود و آنقدر هم خشک نباشد که توتون به آسانی بشکند.

توتون هایی که مصرف کننده خیلی آنها را مرطوب کرده باشد به سختی روشن شده و پک های سنگینی هم لازم دارند و مرتبا خاموش خواهند شد. توصیه ما بر این است که بهتر است از توتون های قوطی فلزی استفاده کنید چون زمان خرید به دلیل پلمب هوا بودن کیفیت اصلی خود را دارند و بهتر است توتون را به درستی نگهداری کنید تا کار به مرطوب کردن مجدد نرسد.

۱.استفاده از دیسک مرطوب کننده:
این روش بهترین روش نگهداری توتون خارج از هیومیدور به شمار میرود و طرفداران بسیار زیادی دارد. می توان با غوطه ور ساختن یک دیسک سکه ای مرطوب کننده در داخل آب مقطر (سه دقیقه) و سپس قرار دادن آن داخل جعبه توتون،آن را مرطوب نمود. دیگر نیازی به بیرون آوردن رطوبت ساز نیست و هرگاه احساس می کنید رطوبت توتون کم شده است این کار را دوباره انجام خواهید داد.

رطوبت سازها زمان انقضا نداشته و کافیست با نگهداری صحیح مانع شکستن آن بشوید.

۲.استفاده از اسفنج:
اسفنج تازه و استفاده نشده ای بردارید، تکه ای چهار گوش از آن را بریده و پس از مرطوب کردن با آب مقطر، داخل ظرف توتون قرار دهید.

۳.روش دستمال کاغذی:
توتون را درون کاسه ای از جنس شیشه قرار داده و دستمالی را که آغشته به آب مقطر است درون آن قرار دهید.همچنین می توان از آب گرم استفاده نمود یا دستمال مرطوب شده را روی ظرفی گذاشت و داخل مایکروویو قرار داد تا بیشتر به مرطوب کردن کمک کند.به هرحال این دستمال را روی ظرف شیشه ای حاوی توتون قرار دهید و با تکه ای پلاستیک، به نرمی در ظرف را بگذارید و چند ساعت صبر کنید تا توتون مرطوب شود.

۴.روش اسپری با آب:
توتون را روی سطح صافی از دستمال یا کاغذ قرار دهید و به آرامی با ظرفی حاوی آب مقطر،آب را روی توتون اسپری کنید.دقت کنید از ظروفی که قبلا حاوی مواد شیمیایی بوده استفاده نکنید.پس از اسپری کردن آب مقطر،به آرامی توتونها را کمی جابجا کنید و سپس به داخل ظرف قبلی برگردانید.بعد از حدود یک روز توتون مرطوب خواهد شد.
یادتان باشد در هنگام ایجاد رطوبت در همه روشها فقط از آب مقطر استفاده کنید.تنها توتونی را مرطوب کنید که از خشکی در حال خرد شدن است.اگر توتون را زیاد از حد مرطوب کنید ممکن است کپک بزند. بعنوان آخرین نکته یادتان باشد که وقتی توتون مرطوب شد،ابزار رطوبت ساز را از داخل جعبه خارج سازید تا توتون بیش از حد مرطوب نشود. (در مورد دیسک رطوبت ساز این مورد الزامی ندارد)

ساخت هومیدور برای توتون پیپ:

هومیدور وسیله ای است چوبی که برای نگهداری توتون پیپ و یا سیگار برگ به کار میرود. این جعبه منفذ خروج هوا تقریبا ندارد و با کمک یک رطوبت ساز، رطوبت مورد نیاز برای توتون پیپ یا سیگار برگ را مهیا می کند. 

خواندن 4584 دفعه