این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

نگهداری و کهنه کردن توتون

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روش درست نگهداری و کهنه کردن توتون پیپ:


مطلبی در انجمن پیپ دیدم  که خوب تهیه شده بود و گفتم اینجا درج کنم البته با بعضی تغییرات و اصلاح و اینکه فروشگاه های کافه آرتین و پاسارگادتاباک بهترین توتون ها و با کیفیت ترین توتون ها رو ارایه می کند و ادوات مربوط به پیپ رو دست اول به شما ارایه می مند فیاتر پیپ بالسا و ارایه ان به شما مشتریان عزیز واقعا سودی مادی برای ما نداشته و ندارد و سلامتی شما برای ما واقعا مهم است سنگ های رطوبت ساز بربیا ما بهترین گزینه برای مرطوب نگه داشتن توتون و سیگار شماست....

بدون شک برای هر پیپ کشی این مورد پیش اومده که پس از اینکه درب (پاکت/قوطی) توتون رو باز میکند، توتون به مرور زمان شادابی و رطوبت خودش رو از دست میده و خشک میشه.
نگهداری توتون در شرایط مناسب نیازمند اینست که در ظرف توتون هوا جریان نداشته باشد. بسته بندی پاکتی و حتی قوطی توتون پس از باز شدن مناسب نگهداری طولانی مدت توتون نیستند. اگر بسته توتون رو در زمانی کمتر از یک هفته مصرف میکنید، میتونید توتون رو در بسته بندی خودش نگهداری و مصرف کنید، ولی باید تا جایی که میتونید درب بسته رو کمتر باز و بسته کنید و پس از هر بار استفاده درب بسته توتون سفت ببندید.

دلیل اصلی از دست دادن رطوبت و خشک شدن توتون به این دلیل هست که هر باری که درب قوطی توتون رو باز میکنید هوای مرطوبت داخل قوطی خارج شده و هوا تازه وارد قوطی میشود (که رطوبت پایینی دارد)، زمانی که درب قوطی رو میبندید پس از مدتی هوا تازه موجود در قوطی رطوبت توتون رو جذب کرده تا رطوبت شون یکسان بشه... دفعه بعدی که بخواهید از توتون استفاده کنید و درب اون رو باز کنید باز هم همین روند تکرار میشه و به مرور توتون خشک میشه و طراوت و تازگی خودش رو از دست میده....

همانطور که پیش تر گفتم توتون پیپ با نگهداری مناسب و کهنه شدن طعم و کیفیت بسیار بهتری پیدا میکند. هرچه قند طبیعی موجود در توتون بیشتر باشد با گذر زمان این قند تخمیر شده و موجب بهتر شدن طعم و کیفیت توتون میشود.

ترکیب های ویرجینیا به این دلیل که توتون ویرجینیا قند طبیعی به نسبت بالایی دارد برای کهنه کردن بسیار مناسب هستند، و هیچ محدودیتی برای این توتون ها برای کهنه شدن وجود ندارد! بلکه هر چه بیشتر کهنه شوند کیفیت بالاتری نیز پیدا میکنند.
در ترکیب های انگلیسی/ بالکان روند تخمیر کمی کند تر صورت میگیرد، چرا که توتون لاتاکیا میزان قند پایین تری نسبت به توتون ویرجینیا داراست. همینطور طعم ادویه ای و تند توتون اورینتال موجود در این ترکیب ها به مرور ملایم و دلپذیزتر میشود. به این دلیل که پس از گذران زمان، طعم دودی توتون لاتاکیا کمی کاهش پیدا میکند پیشنهاد میکنم توتون لاتاکیا رو بیش از 5سال کهنه نکنید. البته در صورتی دوست دارید طعم دودی و تند توتون لاتاکیا و اورینتال کمی کاهش پیدا کند، میتونید تا 10 سال هم این ترکیب ها رو کهنه کنید.

در مورد توتون های عطری (آروماتیک) کهنه کردن طولانی مدت اثر چندان مثبتی ندارد! به این دلیل که بطور معمول به این توتون های طعم دهنده (اسانس) های شیمیایی و یا طبیعی افزوده میشود و پس از گذر زمان این طعم این اسانس ها به شدت کاهش پیدا میکند. پیشنهاد میکنم اینگونه ترکیب ها رو حداکثر تا 2 سال کهنه کنید.

برای نگهداری و کهنه کردن توتون دو راه وجود دارد:
الف. نگهداری توتون در بسته بندی اصلی کارخانه:
برای نگهداری و کهنه کردن توتون در بسته بندی اصی پیشنهاد میکنم توتون مورد نظر رو با بسته بندی قوطی تهیه کنید. استفاده از توتون های پاکتی به هیچ وجه توصیه نمیشه!

سه گونه مختلف بسته بندی قوطی وجود دارد:
1. بسته بندی قوطی خلاء: در این مورد توتون در شرایط نزدیک خلا درون قوطی بسته بندی میشوند. داخل درب این قوطی ها واشر پلاستیکی وجود دارد تا از راه یافتن هوا به درون قوطی توتون جلوگیری شود. برای نمونه شرکت های مک بارن، ساوئل
گاویث، پیترسون، اورلیک (تولید کننده توتون های دانهیل، ارینمور)، سولانی (قوطی های 50گرمی) و ... از این بسته بندی استفاده میکنند.
2. بسته بندی قوطی با درب آلومینیوم: نمونه قابل درک برای این بسته بندی قوطی های کنسرو هست. درپوش این قوطی ها آلومینیومی هست و با استفاده از ابزاری که به کلید معروف هست باز میشه. در این بسته بندی درون قوطی خلا ایجاد نمیشه و مقداری هوا درون قوطی توتون باقی میمونه. شرکت های مک کلَلِند، کرنل اند دیل، جی.ال.پیز، راترریز، ... از این بسته بندی استفاده میکنند.
3. بسته بندی فویل-قوطی: در ابتدا توتون ها بدون ایجاد شرایط خلا درون پاکت فویل بسته بندی و مهر و موم میشوند، سپس درون یک قوطی فلزی قرار میگیرند. شرکت های پلنتا تاباک، دابلیو.او.لارسن، سولانی (قوطی های 100گرمی) و ... از این بسته
بندی استفاده میکنند.قوطی های خلاء و آلومینیومی توتون رو تا زمانی که درب قوطی رو باز نکردید، میتونید برای مدت زمان بسیار طولانی نگهداری و کهنه کنید. کافی که در یک جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم نگهش دارید (برای این منظور کمد
جای بسیار مناسبی هست).
پیشنهاد میکنم زیر قوطی ها تاریخ خرید قوطی (شروع کهنه کردن توتون) رو یاداشت کنید.
توتون هایی که درون فویل-قوطی بسته بندی شدند رو پیشنهاد نمیکنم با با این روش نگهداری کنید.

ب. نگهداری توتون درون جارهای شیشه ای درپوش دار:
این روش نگهداری رو هم برای کهنه کردن دراز مدت توتون، و هم برای توتون هایی که بصورت روزانه استفاده میکنید میتونید بکار بگیرید.

برای داشتن یک انبار/سرداب توتون و کهنه کردن توتون های دلخواه تون میتونید از ظرف (جار) های شیشه ای که درپوش واشردار دارند استفاده کنید. جارهای شیشه ای به این دلیل که عایق هوا و رطوبت و همینطور در اندازه های گوناگون در دسترس هستند بسیار مناسب نگهداری و کهنه کردن توتون می باشند.
برای نگهداری و کهنه کردن توتون در جار های شیشه ای بهتره ابتدا جارها رو با آب جوش شستوشو بدید تا استریل شود. پس از اینکه جار بطور کامل خشک شد، بسته (پاکت/قوطی) توتون رو باز و بطور کامل و فشرده داخل جار پر کنید. مراقب باشید که در هنگام بستن جار تکه های توتون بین درب و دهنه جار قرار نگیرند تا درب جار به خوبی چفت و مهرو موم شود.
سعی کنید اندازه جارها تون رو متناسب با میزان توتونی که میخواهد کهنه کنید انتخاب کنید تا هوای کمتری در جار شیشه ای باقی بمونه. البته رطوبت همین میزان کم هوا به سرعت با رطوبت توتون های تراز شده و باعث خشک شدن توتون نخواهد شد. در ضمن وجود مقدار کمی اکسیژن در جار باعث تندتر شدن روند تخمیر خواهد شد که نکته مثبتی هست.
به دلیل تولید مقدار کمی گاز که حاصل از انجام فرآیند تخمیر هست، هراز چندگاهی درب جارهاتون رو سفت کنید. در چهار تا شش ماه ابتدایی، ماهی یک بار و پس از آن هر سه تا شش ماه یک بار درب جارهاتون رو بررسی و سفت کنید.
-یادتون باشه در مدتی که میخواهید توتون رو کهنه کنید نباید درب جارها رو باز کنید.
-پیشنهاد میکنم توتون ها رو در جارهایی با اندازه کوچک و یا متوسط نگهداری کنید تا از هر توتون چند شیشه جداگانه داشته باشید. اینگونه میتونید یک جار رو پس از مدتی باز و مصرف کنید و جارهای دیگر رو باز هم نگهداری کنید تا کهنه تر شوند.
-پیشنهاد میکنم روی جارها تون برچسب بچسبونید و اطلاعات مربوط به ترکیب توتون، میزان توتون موجود در جار، و تاریخ باز کردن بسته توتون و شروع کهنه کردن توتون در جار رو یاداشت کنید.
-جارهاتون رو باید در یک جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم نگه دارید. برای این منظور کمد جای بسیار مناسبی هست، چرا که هوای خشکی داره و مرطوبت نیست، تاریکه و به نسبت دمای پایینی داره و همینطور جریان هوای کمی هم درش جریان داره...

چند نکته که در نگهداری توتون نباید انجام بدید:
-توتون پیپ رو نباید در هیومیدور که از چوب سرو (Cedar) ساخته شده اند و مختص سیگار برگ هستند نگهداری کنید! هیومیدورهای چوبی مخصوص سیگار برگ هستند و در صورتی که توتون پیپ رو در هیومیدور قرار بدید چوب سرو مقداری از رطوبت و همینطور طعم توتون پیپ رو به شدت جذب میکند. از طرفی سیگار برگ (که بر پایه توتون برلی ساخته میشود، که توتونی با طعمی خثنی و بسیار خفیف هست و طعم توتون های دیگر رو به خود جذب میکند) طعم توتون پیپ رو جذب میکند و طعمش دگرگون میشود!

-بسته توتون رو داخل یخچال نگذارید!!! فضای داخلی یخچال برای اینکار بیش از حد سرد و مرطوب هست. اگر بسته رو داخل یخچال بگذارید رطوبت داخلی برگ ها (همینطور هوای مرطوب داخل پاکت/قوطی) بیش از حد سرد شده و بصورت بلورهای ریز آب بر روی توتون یخ میبندد. همین باعث میشود که توتون بافت و کیفیت خودش رو از دست بدهد. در ضمن وقتی توتون رو در این شرایط نگهداری کنید در هنگام روشن کردن و سوختن، این بلورهای یخ زده آب شده و با شیره/قطران (که حالت روغنی داره) ترکیب شده و باعث بروز مشکل میشود!

-زمانی که میخواهد توتون رو داخل جار بریزید مراقب باشید جار شیشه ای بطور کامل خشک شده باشد. همینطور دیسک/سنگ های رطوبت دهنده رو درون جار نگذارید. رطوبت طبیعی توتون پیپ بین 10-18% هست. اگر توتون رو با هر روشی (قرار دادن دیسک/سنگ های رطوبت دهنده، افزودن آب مقطر،...) بیش از حد مرطوب کنید شرایط رشد کپک در جار فراهم خواهد شد و ممکن هست توتون کپک زده و فاسد شود.

-برای نگه داری و کهنه کردن توتون از جارهایی که پیش تر مواد خوراکی و یا ترشیجات رو درش نگهداری کردید استفاده نکنید. حتی با جوشاندن جار، برخی از میکروارگانیسم و باکتری های موجود در مواد خوراکی و ترشی و البته بوی این مواد از بین نمیرود! که ممکن هست باعث خراب و حداقل بد بو شدن توتون شود.

یک نکته در مورد توتون هایی که میخواهید بصورت روزانه استفاده کنید:
(برای نگهداری طولانی مدت و کهنه کردن توتون به هیچ وجه استفاده از دیسک/سنگ های رطوبت دهنده توصیه نمیشه!)
ولی برای توتون که بصورت روزانه استفاده میکنید:
اگر درب جار رو زیاد باز و بسته نکنید توتون رطوبت زیادی رو از دست نمیده... اگر به مرور توتون رطوبتش رو از دست داد و مشاهده کردید که بیش از حد خشک شده (وقتی توتون رو بین دو انگشت فشار بدید و توتون خرد بشه نشان دهنده اینه که خشک هست)، میتونید از دیسک/سنگ های رطوبت دهنده  کافه آرتین  مخصوصا بربیا استفاده کنید. اون رو 2-3 دقیقه داخل آب جوشیده ی سرد شده کتری (بهتر از اون آب مقطر هست) قرار بدید و پس از اینکه بیرون آوردید کاملا سطحش رو با یک دستمال/پارچه خشک کنید.
پیشنهاد میکنم دیسک/سنگ رطوبت دهنده رو در تماس مستقیم با توتون قرار ندید! برای این کار میتونید پس از اینکه سطحش رو خشک کردید، اون رو داخل پلاستیک های کوچک زیپ دار (همین پلاستیک هایی که فیلتر بالسا کافه آرتین رو داخلش بسته بندی میکنند) قرار بدید که در تماس مستقیم با توتون نباشد...

منبع : انجمن پیپ

 

لینک های مفید:

خرید فندک زیپو

ساخت پیپ

خرید توتون

خرید قهوه جوش

انجمن قهوه

 

خواندن 7756 دفعه