این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

دروغی به نام کیکم !|پیپ تقلبی

این مورد را ارزیابی کنید
(35 رای‌ها)

از ماست که بر ماست !!
در طی یک دهه فعالیت انجمن پاسارگاد تاباک اصل بر این نهاده شده است که فرهنگ و هنر و صنعت و اطلاعات مربوط به دنیای پیپ بر اساس استانداردها و منابع مورد تایید جهانی در اختیار هموطنان عزیز قرار گیرد . در طی سال گذشته در کشور شاهد وقایع و حوادث تلخ و ناگوار زیادی بودیم که تا اکنون نیز در قالب گسترش ویروس کرونا ، متاسفانه کشور عزیزمان ایران را دربر گرفته است . در این میان ، حوادث و وقایع ناگوار طبیعی نیز کم نبوده اند ، به مانند سیل ، زلزله ، هجوم ملخ ها و غیره !
همواره اینگونه برداشت می‌شود که وقایع تلخ به صورت جبری و طبیعی و خارج از کنترل انسان هستند ، اما متاسفانه در این میان شاهد هستیم که در بسیاری زمینه ها : فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، ورزشی و چه هنری ، هستند افرادی که همانند ملخ به ریشه و بنیاد ایران عزیزمان هجوم برده اند ، می آورند و گویا همچنان خواهند برد !
متاسفانه این هجوم آفت بار به دنیای پیپ و توتون پیپ نیز رحم نکرده و آن را از گزند حمله خود در امان نگذاشته است . با تمامی سعی و تلاش شبانه روزی انجمن پاسارگاد در طی این یک دهه جهت اطلاع رسانی درست و استاندارد به جهت بالا بردن سطح معلومات و فهم و شعور در زمینه پیپ و توتون ، اما همچنان شاهد هستیم افرادی که به دلیل ناتوانی در بالا بردن سطح شعور و معلومات خود به جهت عقب نماندن از قافله به ناچار سطح استاندارد را پایین آورده و به سطح نازل خود رسانده اند و مانند آفت به جان این وادی افتاده‌اند . کم نیستند افرادی سودجو و منفعت طلب که مطابق ذات سخیف و پلشت خود رفتار کرده و در هر زمان به دنبال منفعت طلبی فردی به هر طریق و راه هستند . بارها گفته شده که متریال مورد پسند جهانی جهت ساخت پیپ ، در درجه اول و در مراحل دیگر مواد و متریال استاندارد دیگری که قبلاً در مورد آن بحث شده است می باشد ، اما همچنان هستند جاهلان فرصت‌طلبی که در پی سود نامشروع به جان انسان و طبیعت هجوم می آورند و هیچ رحمی ندارند . به دنبال استفاده از چوب کیکم که زمانی به جهت طرح و نقش ظاهری در برخی ساخته های چوبی به صورت هنری استفاده می شده است ، در زمینه ساخت پیپ به دست همین افراد جاهل و سودجو ، منابع طبیعی این گونه گیاهی در معرض نابودی قرار گرفته است و حتی مسئولان ذیربط نیز توان مقابله با این جاهلان و فهماندن اشتباه شان با آنها را ندارد .
متاسفانه در برخی استانهای ایران عزیزمان این گونه گیاهی مورد حمله و تاراج این انسان نماها قرار گرفته است که با این کار نه تنها با از بین بردن طبیعت به جان انسان ها صدمه غیرقابل جبرانی زده اند بلکه با استفاده از چوب کیکم در ساخت پیپ آنهم بدون داشتن مهارت و سواد کافی جهت این کار ، به طور مستقیم سلامت افراد را نیز نشانه گرفته اند . این افراد بلاک های کیکم را با قیمت های نازل خریداری کرده و به عقل ناقص خود کاردستی به نام پیپ درست می‌کنند و آن را به خریداران غافل از همه جا با قیمت هایی گزاف می فروشند و متاسفانه در طی این سالها با تمام تذکرات و راهنمایی های ارائه شده ، دست از این حماقت و جنایت در قبال جان انسانها و طبیعت برنداشته و نمی دارند . به قول مثل معروف : نمی‌توان آدمی که خود را به خواب زده است را بیدار کرد ! ( البته شاید لفظ آدم برای این گونه افراد زیادی باشد ! ) آگاه باشید که مانند بسیاری از بدبختیهای نازل شده بر سر این مملکت ، ما به عنوان افراد ساکن این سرزمین و مدعی فرهنگ ایرانی به این بلایا دامن نزنیم و نقشی در گسترش آن نداشته باشیم . بیایید با نخریدن پیپ های غیر استاندارد به این گونه افراد بفهمانیم که : ... خودتی ! شاید به راه راست هدایت شوند !

دروغی به نام کیکم


اگر عزیزانتان رو دوست دارید براشون پیپ های فیک ، تقلبی ، کیکم ، جوش ، عناب و متفرقه نخرید و با جان دیگران و سلامتی خودتان بازی نکنید.
به تازگی با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و نوسانات بازار و‌ نابسامانی های ورود کالا سازندگان پیپ ایرانی که البته هنوز در سطح اینستاگرام مطرح هستن !
از این آب گل آلود ماهی می گیرند و با متریال های نا متعارف چوب گردو ,چوب جوش ,چوب عناب و کیکم و جوش کیکم و انواع و اقسام هشتگ های مختلف سعی دارند دست سازه های غیر استاندارد خود را با قیمت های پایین تر از قیمت پیپ های اصلی و با کیفیت بفروشند و گویا موفق هم بودند.
اما فقط به ازای هر مشتری فقط یک بار , یعنی جوری پیشرفت داشتند که بعد از فروش پیپ به مشتری ,  پیپ رو مشتری استفاده کرده و یا با مشکل گرفتگی حفره ها مواجه شده یا پیپ آسیب دیده و بد بو شده و لجن گرفته و طعم رو در نیاورده و خلاصه کار به تعمیر رسیده !
حال کی پیپ رو در ایران تعمیر می کنه ؟ بریم پاسارگادتاباک !
اینجاست که طرف آگاه میشه اینی که بهش دادن پیپ نیست ! و خلاصه ضرر!
حالا با یه گردش در فضای مجازی که اینستاگرام های مختلف سازنده پیپ را میبینیم با انواع و اقسام کارشناسان مواجه میشیم آخرین مورد هم معجزه قرن کیکم فرآوری شده !
آخه عزیز برادر اینا رو از کجاتون در میارید کیکم لرستان ,کیکم فرآوری شده !
یک برایر مدت هاست در تمام عکس هاش ثابت استفاده شده و ادعا داره پیپ هاش برایر اصلی است و اما پیپ کش آماتور که دنبال ارزونی جنس است تفاوت برایر و کیکم خرم آباد رو از کجا می تونه تشخیص بده !
یه زمانی مشکل پیپ کش ها پیپ های تقلبی بود و البته الانم هست !
کپی کپی است - تقلبی تقلبی است  - های کپی و غیر های کپی ندارد  -دزدی دزدی است ! - دروغ دروغه !
در کشور های خارجی فروش کالای کپی و تقلبی و بی کیفیت جرم است !
بهرحال آقای پیپ ساز شما که پیپ می سازی از کجا لایسنس داری ؟
از کجا تاییدیه داری ؟
ایزوت کو ؟
کنترل کیفیت ؟
استاندارد ؟

توجه به این نکته هم داشته باشید که هر بلاک برایری از ۱۰ تا ۵۰ دلار بسته به نوع و سایز و کیفیت آن قیمت دارد و خب به این قیمت باید هزینه حمل و نقل که مبلغی بیشتر از قیمت خود بلاک برایری می باشد را نیز اضافه کرد و هزینه های جانبی و وقت و زمان را نیز اضافه کنید و این موضوع را نیز در نظر بگیرید.که در مجموعه ای مانند پاسارگاد تاباک که کلی لایسنس و لوح تقدیر و ایزو و استاندارد و رضایت مشتریان را یدک می کشد و سالها تجربه در ساخت پیپ دارد کنترل کیفیت حرف اول را میزند.و الزامات Iso 9001:2015  اجرا می شود.
و همچنین اولین طراح و سازنده پیپ ایرانی را ثبت کرده است حجم کار و تعداد پیپ ها بالاست و ساخت پیپ با رعایت استاندارد های جهانی صورت میگیرد .
و اگر در این میان کسانی پیدا شوند و ادعای ساخت پیپ با برایر و رعایت اصول و استاندارد های جهانی را داشته باشند و قیمت تمام شده آنها حتی به قیمت بلاک برایری خام نیز نمی رسد ، خب قضاوت با شما !!!همانند این است که در این آشفته بازار قیمت ها کسی ادعا کند ماشینی صفر کیلومتر را به قیمتی زیر ۱۰ میلیون تومان می فروشد ، با این ادعا که تمام استاندرادها و کیفیت های جهانی را در ساخت آن رعایت کرده !کلام آخر اینکه متریال اول در سطح جهان برای ساخت پیپ ، برایر است و ساخت پیپ حداقل چندین سال کارآموزی و تحصیل و کسب علم نیاز دارد و بعد از آن تازه بعنوان سازنده ای آماتور شناخته خواهید شد که با گذشت زمان و تایید جهانی جایگاه خود را پیدا خواهید کرد !پس ساختن پیپ را با کاردستی چوبی اشتباه نگیرید ، ظاهر پیپ فقط قطعه ای از پازل چندین تکه ای دنیای پیپ است .گول ظاهر را نخورید !به چی اعتقاد داری , به همون لطف کن جیب مردم رو نزن !

امیدوارم مشتریان محترم هوشیار باشند

دورغی به نام کیکم

نه به كيكم شعار ماست
مي گويند چرا مخالف استفاده از كيكم در ساخت پيپ هستيد
مي گوييم چرا شما از متريال اصولی ساخت پيپ كه بايستی براير باشد استفاده نمی كنيد؟!
مي گويند ما كيكم را فرآوری می كنيم !
مي گوييم چطور شما تا ديروز نهايتا يك نجار خوب بوديد و محترم چطور شد كه به فرآوري كيكم دست پيدا كرديد؟!مي گويند كيكم در مقابل حرارت مقاوم است !
مي گوييم مگر پيپ فقط قرار است در مقابل حرارت مقاوم باشد ؟!
مي گويند پس چه ؟مي گوييم مطالعه كنيد
مي گويد شما اگر خواستيد بلاكي ٥٠٠٠٠ تومان به شما مي دهيم شما استفاده كن !
مي گويم عجب !
براير معمولي حدود ٢٠ يورو حداقل قيمت داريد
كيكم شما ٥٠٠٠٠ تومان ! و ميفروشي ٥٠٠٠٠٠ تومان مي گويد كيكم زياد و داخلي است .
مي گوييم در حال از بين بردن پوشش گياهي هستيد .
گونه گياه كيكم كه از گونه هاي پهن برگ و از ذخاير توارثي گونه هاي جنگلي و در خطر است جايگزين مي كنيد؟!مي گويد خودش در مياد ! ميگويم مگر چيزي باقي مانده است مي گويد كيكم زيبا و براق و براي مشتري جذاب است مي گوييم چرا كامنت زير پست هاي انجمن پيپ و ماسترو رحيمي مي گذاريد و حمله مي كنيد مي گويد بدتر هم مي كنيم مي گوييم كه متاسفيم بيدار شويد گويا خواب هستيدبا نگاهی به تاریخ می توان دید که یکی از راه های تسلط بر دیگر جوامع و استعمار و استفاده از منابع آنها به نفع خود ، پروژه‌های تحت عنوان " بیشعوری سازمان‌یافته " است.شاید بحث در این باره از نقطه نظر جامعه شناسی و جغرافیای سیاسی در این مقال نگنجد ، اما به طور بسیار ساده و خلاصه در این باره توضیحاتی ارائه می‌ دهیم تا ربط این موضوع با دنیای پیپ و توتون که مدنظر ماست را بیابید و درک کنید .
با نگاهی به تاریخ معاصر می توان دریافت ( البته اگر هنوز تحت تاثیر همین پروژه قرار نگرفته باشید ) که بعد از راهکارهای سخت افزاری و گاهاً پرهزینه همچون جنگ برای تسلط به منابع سرزمین‌های دیگر توسط ابرقدرت ها ، در سال‌های اخیر استفاده از روش‌های نرم‌افزاری و کم هزینه تر با عوارض جانبی کمتر سرلوحه کار آنها به جهت استعمار جوامع ، قرار گرفته است .با یک مثال بسیار ساده این موضوع را بیشتر می شکافیم :
در یک جامعه فرضی ، برای شروع این پروژه نیاز به یک نقطه عطف می‌باشد که شاید بتوان آن را در جوامع امروزی به صورت یک انقلاب اجتماعی در نظر گرفت ، با ایجاد این انقلاب ، کل یک جامعه تحت تاثیر قرار گرفته و آماده پذیرش مراحل بعدی می‌شوند و گروه اندکی که حاضر به این تطبیق نباشند هم به طور خودکار حذف می گردند .
در مرحله بعدی برای محکم کاری و تثبیت و رسیدن به دیگر مقاصد سیاسی و اجتماعی و اقتصادی ، می توان جامعه انقلابی مفروض را با یک سرگرمی جدید به عنوان مثال یک جنگ که جنبه ملی نیز داشته باشد وارد فاز پذیرش شروع تغییرات کرد .
با این روش هم پاکسازی در سطح جامعه صورت می‌گیرد و هم زمینه برای تشکیل طبقه بندی های جدید در تمام زمینه‌های در جامعه فراهم می‌گردد .
یکی دیگر از مزایای این کار را می‌توان قطع گذشته این جامعه با نسل آینده آن دانست ، چرا که نسل قبلی از بین می‌رود و در این میان یک خلاء بین نسل ها ایجاد می گردد ، که خب برای رسیدن به مقاصد بعدی ، مزیتی با ارزش به حساب می آید .
بعد از این مرحله به ترتیب مراحل مختلفی به طور کاملا برنامه ریزی شده و دقیق اجرا می گردند ، اما در این میان یک ایده و فکر و شاید بتوان در یک دید جامع‌تر یک فرهنگ جدید لازم و ضروری است .
برای القای این فرهنگ به یک جامعه ، نیاز به افرادی مسخ شده و خالی از تفکر و شعور ذاتی انسانی می باشد که این زمینه در طی مراحل قبل به طور کاملا آهسته و پیوسته و زیر پوستی ایجاد شده است .
در این گونه جوامع پیشرفت و رشد جامعه به کندی انجام می‌گیرد و شاید اصلا صورت نگیرد ، چرا که یکی از ایده هایی که در نسل جدید این جامعه مفروض ، نهادینه شده است ، عدم استفاده از شعور و منطق درست و انسانی می باشد که این بیشعوری در تمام زمینه‌های این جامعه رسوخ کرده و خب متاسفانه به خوبی نیز کارایی خود را به نمایش می گذارد .
افراد این جامعه فرضی به مثابه مثل معروف :
افرادی هستند که خود خواسته و از روی نادانی و بی شعوری خود را به خواب زده اند و صد البته نمی توان آنها را از این خواب جهالت بیدار کرد .
حال شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که این مطالب چه ربطی به دنیای پیپ و توتون دارد !؟
عرض می کنم !
در دنیای پیپ و توتون که باید امروزه به آن به عنوان یک صنعت فراگیر جهانی بنگریم ، همانند دیگر زمینه های این جامعه مفروض ، متاسفانه این ویروس منحوس بیشعوری نیز شیوع پیدا کرده و فراگیر شده است .
صنعت پیپ به صورت مدرن و امروزی سابقه حدوداً ۱۰۰ ساله دارد و در مورد توتون نیز تقریبا این سابقه به درازای تاریخ بشری است .
در این زمان نه چندان کم ، انسانها آزمون و خطاهای بسیار کردند و بعد از گذراندن دوران سخت ، بر اساس تجربه و علم و تخصص ، پایه‌های علمی صنعت و هنر پیپ سازی و تهیه و تولید توتون را بنا نهادند و آن را به نسل امروزی و خوب طبیعتاً به نسل آینده واگذار کردند .
در جوامع پیشرفته و متمدن همانند دیگر زمینه ها ، این مسیر به‌ صورت درست و اصولی در حال پیشرفت روز افزون است .
اما در جامعه فرضی ما که متاسفانه درگیر ویروس مرگبار بی شعوری می باشد ، هیچکدام از این دستاوردهای بشری صد ساله اخیر اهمیت و ارزشی ندارد و پافشاری بر اثبات بیشعوری ، گویا در بین این گونه افراد برتری و امتیاز محسوب می گردد .
متاسفانه افرادی هستند که بر اساس فایلهای منتشر شده به صورت تصویری و یا صوتی از طرف خودشان در فضای مجازی ، تا یک هفته قبل از انتشار فایل های مزبور ، اصلاً نمی دانستند که چوبهایی که برای ساخت پیپ مورد استفاده قرار می دهند نیاز به عمل آوری و فرآوری دارد و بعد از فهمیدن آن ، گویا متحول شده و در کمتر زمانی ، تبدیل به متخصص ساخت پیپ و شناخت انواع چوب شده‌اند و اقدام به ارائه فایل های مشابه در فضای مجازی پیرامون بحث بر سر استفاده از چوب کیکم فرآوری شده و دیگر چوب های مشابه در زمینه ساخت پیپ میکنند .
سوال اینجاست که چطور در عرض این مدت کوتاه ، حداکثر چند ماه ، این افراد ، از جاهلان مطلق تبدیل به اساتید بلامنازع در عرصه ساخت پیپ شده‌اند و تجربه این چند ماه آنها توانسته خط بطلانی بر تاریخ پیپ سازی جهان کشیده و به این نتیجه برسند که چوب کیکم ( به قول آنها کیکم فرآوری شده ) و یا سایر چوب های مشابه بهتر از برایر ، جهت ساخت پیپ می باشد .
حال آنکه حتی درک و فهمی صحیح و درست از فرآوری برایر جهت استفاده در ساخت پیپ را نیز ندارند.
بسیار هستند از اینگونه افراد که به جهت کسادی بازار کسب و کار برای سوء استفاده از علاقه ایجاد شده در کشور به پیپ و توتون در پی فعالیت‌های انجمن پیپ پاسارگاد در یک دهه اخیر ، اقدام به گرفتن ماهی از آب گل آلود کرده و خود را به جای اساتید ساخت پیپ جا می زنند و دست ساخته های خود را به ملت بیچاره می فشارند !
غافل از اینکه ساخت پیپ کاری کاملاً علمی و تخصصی است که نیازمند سالیان دراز تجربه و شاگردی و ممارست و کسب علم و دانش در محضر اساتید بزرگ و شناخته شده این رشته در سطح جهانی می باشد و صرفاً به دلیل اینکه شما کار با چوب را بلد هستید ، در بهترین حالت به عنوان یک نجار ، نمی توانید خود را سازنده پیپ بدانید .
به عنوان مثال یکی از اساتید شناخته شده معاصر آمریکایی در زمینه ساخت پیپ با سابقه حدوداً ۳۰ ساله به صورت حرفه‌ای و آکادمیک در زمینه درودگری و نجاری و در عین حال دارای سابقه حدوداً ۲۰ ساله به عنوان یکی از اساتید سازنده پیپ در سطح دنیا ، مدتی قبل با شرکت در جلسه ای در مورد رنگ آمیزی پیپ بعد از بازگشت از آن کارگاه آموزشی ، اعتراف کرد که تاکنون چیزی درباره رنگ‌آمیزی پیپ نمی دانسته است !
حال این نگرش را با افراد داخل ایران مقایسه کنید که چگونه در عرض چند ماه از چاه ضلالت و گمراهی به قله دانش و آگاهی رسیده اند ، به طوری که تاریخ و دستاوردهای آن را نفی می‌کنند .
البته هستند افراد علاقه‌مندی که در مسیری درست در این راه قدم گذاشته اند و آرام آرام در این راه به پیش می روند .
به امید موفقیت این دوستان .
پس بیایید به بهانه گرانی و سخت بودن دستیابی به متریال استاندارد و کمبود دانش و تخصص و عدم توانایی رسیدن به استانداردهای جهانی ، سطح استانداردها را تنزل ندهید تا به جایگاه پست شما برسد و سپس ادعای بزرگی کنید .
باور کنید و یقین داشته باشید تا وقتی که به جای کار و تلاش و کسب علم و دانش و استفاده از تجربیات دیگران برای رسیدن به پیشرفت و تکنولوژی و آسایش و آرامش در آینده ، دست به انکار آنها بزنید و قله‌های رفیع دانش و تاریخ بشری را برای دستیابی حقیرانه خود تخریب کنید تا به سطح دسترسی شما برسند ، هیچگاه در هیچ زمینه‌ای به جایی نخواهید رسید .
واقعیت این است که متاسفانه این جماعت تحت تاثیر بیشعوری سازمان یافته هستند که وجود آنها را در برگرفته ، قدم برمیدارند و هیچ تصور و ذهنیتی از آنچه ما میگوییم ندارند ، غم نان دارند و سودای شهرت !
به زبان ساده تر که قدیمیان گفته اند :
خر چه داند قیمت نقل و نبات !
به امید فراگیری شعور ، در کشور عزیزمان ایران .

 

تیم طراح و سازنده پاسارگادتاباک با مدیریت ماسترو رحیمی مبتکر و کار آفرین برتر سال ۱۳۹۷و اساتید بزرگی چون استاد کامران اعتقاد به ساخت پیپ با برایر اصیل ایتالیایی دارد هرچند که گران تمام شود.

ماسترو رحيمي تا نوروز ١٣٩٩ بعد از گذشت ٥ سال از شروع به طراحی و ساخت اولین پیپ در ایران ١٠٠٠ مدل پیپ تماما دست ساز با برایر و متریال ایتالیایی را با هنر ایرانی و همكاری تيم مديريت انجمن پيپ به نمايش گذاشته است.
برچسب ها :

کیکم لرستان
کیکم فرآوری شده
برایر ایرانی
کیکم کردستان
جوش کیکم
درخت کیکم
ریشه کیکم

 

خواندن 7508 دفعه

دیدگاه‌ها   

0 #2 sahar 1399-03-02 15:23
:sad:
من گول براقی پیپ کیکم رو خوردم و برای همسرم گرفتم از یه پیپ ساز اینستاگرامی و بسیار پشیمونم و جلوی شوهرم شرمنده شدم :sigh:
نقل قول کردن
+1 #1 Poorya 1399-02-09 20:04
ممنون از اطلاع رسانیتون.آدم با خیلی از زوایای دنیای پیپ آشنا میشه.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید