این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

همه چیز درباره ابزار سه کاره پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

ابزاری است ضروری برای هر پیپ کش که تحت عناوین مختلفی نامیده و شناخته می‌شود مانند Tamper , Pipe Tool , Three_In_One , Czech Tool هر پیپ کشی همواره باید ادوات و ابزار لازم خود را به همراه داشته باشد که به اصطلاح به این پکیج EDC ( Every Day Carry )
گفته می‌شود که شامل : پیپ ، توتون ، ابزار روشن کننده توتون و تمپر می باشد .  در این میان درباره تمپ کمتر گفته شده است که شاید بد نباشد کمی درباره آن صحبت کنیم . تمپر ابزاری است اساسی و لازم برای پیپ کشیدن . مهمترین و اساسی ترین مورد استفاده از آن روشن نگاه داشتن توتون در داخل آتشگاه در حین اسموک میباشد .بهتر است در ابتدا کمی درباره اجزا و ساختمان این ابزار و کاربرد هر یک از قسمت‌های آن صحبت کنیم :

The Pick :
میله باریک سوزن مانندی که می توان از آن جهت تمیز کردن و درآوردن اضافات از داخل شنک و یا باز کردن مسیر هوایی در داخل توتون بارگذاری شده به صورت متراکم در داخل آتشگاه استفاده کرد .
به دلیل این که معمولاً به صورت نوک تیز ساخته می شود احتمال صدمه زدن به دیواره داخل آتشگاه را دارد پس ، از آن برای تمیز کردن دیواره داخل پیپ استفاده نکنید .

The Reamer :
قسمتی پارو و یا بیلچه مانند و یا به صورت ریمر که می توان از آن جهت تخلیه توتون سوخته شده از داخل آتشگاه و همچنین تمیز کاری داخل آتشگاه استفاده کرد .

The Tamper :
قسمتی با سری تخت به صورت نیم دایره و یا دایره که جهت فشرده کردن توتون در حین بارگذاری و یا درحین اسموک از آن استفاده می‌ شود .
پروسه ای اساسی در پیپ کشیدن که کمک به روشن نگاه داشتن توتون می کند .
در هنگام روشن کردن توتون با اعمال اولین شعله بر روی توتون ، توتون بارگذاری شده در مجاورت با شعله آتش می گیرد ، می سوزد و رطوبت خود را از دست میدهد ، در این حال ، توتون سوخته تبدیل به خاکستر شده و به سمت بالا حرکت کرده و به اصطلاح میشکفد ، جهت برقراری ارتباط بین خاکستر و توتون نسوخته و متراکم زیرین ، در این هنگام از تمپر ، استفاده می‌کنیم و به آرامی و با اعمال فشار اندک که حتی از وزن خود تمپر نیز می‌تواند کمتر باشد ارتباط بین توتون در حال سوختن و خاکستر شده بالایی را با توتون نسوخته و متراکم قرار گرفته در پایین برقرار می کنیم ، به این صورت به ادامه روند سوختن و شعله ور ماندن توتون بدون استفاده از شعله مجدد کمک می‌کنیم .
در این مرحله احتمال خاموش شدن توتون در حدود ۹۰ درصد می باشد پس اگر توتون شما خاموش شد نگران نباشید به آرامی آن را تمپ کنید و عمل شعله گرفتن را تکرار کنید ، در این مرحله توتون به مدت بیشتری روشن خواهد ماند به دلیل اینکه میزان رطوبت توتون بر اثر سوختن کمتر شده است و مانند مرحله اول شکفته نمی شود و بالا نمی آید و در نتیجه ارتباط بین توتونهای شعله ور در بالا و توتون های نسوخته پایینی بهتر برقرار می ماند ، در این مرحله با کام گرفتن های ملایم و آرام و همزمان تمپ کردن بسیار ملایم به شعله ور شدن و روشن ماندن توتون کمک خواهید کرد .
توجه داشته باشید میزان فشاری که در حالت تمپ کردن به سطح توتون اعمال می کنید بسیار اندک و کنترل شده باشد چرا که هدف ، تنها برقراری ارتباط بین توتون شعله ور شده با توتون نسوخته پایینی و انتقال شعله بین این دو سطح توتون می باشد ، پس اگر از تمپری سنگین استفاده می کنید بسیار مراقب باشید که وزن خود تمپر به همراه فشار دست شما باعث از هم پاشیدگی خاکستر و از بین رفتن منبع گرمایی و شعله و در نتیجه خاموش شدن توتون نشود ، در این حالت نه تنها شما فشاری وارد وارد نمی کنید بلکه باید وزن تمپر را نیز کنترل کنید تا درصد کمتری از وزن آن باعث تمپ شدن توتون سوخته و کمک به ادامه روند سوختن کند .
از طرفی دیگر اگر از تمپری سبک استفاده می کنید شاید وزن آن جهت تمپ کردن و برقراری اتصال بین سطوح مختلف توتون کافی نباشد و نیاز به اعمال فشار اما کنترل شده از طریق دست شما باشد .
میبینیم که این ابزار وسیله ای مهم و ضروری و کاربردی جهت روشن نگاه داشتن توتون در طول مدت اسموک می باشد .
داشتن ابزار روشن کردن همانند کبریت و یا فندک در هنگام پیپ کشیدن امری بدیهی می باشد و به همان اندازه به همراه داشتن تمپر نیز لازم و ضروری است چراکه در صورت استفاده صحیح و مناسب از این وسیله می توانید کیفیت اسموک بالاتری داشته باشید و با مدیریت صحیح روند سوختن توتون ، طعم و درک بهتری از توتون مصرفی خود را داشته باشید .
یکی دیگر از موارد استفاده از تمپر در مواردی است که گاهی قسمتی از توتون نسوخته باقی مانده است و سمت دیگر شعله‌ور است ، در این صورت با قرار دادن تمپر بر روی سطح شعله ور و نگاه داشتن آن بر روی سطح مورد نظر و همزمان کام گرفتن ملایم و مناسب باعث می‌شوید که هوای ورودی از سمتی که توتون نسوخته باقی مانده و تمپر بر روی آن قرار ندارد ، عبور کرده و به شعله ور شدن توتون نسوخته کمک کند تا بتوانید سوختنی هماهنگ و یکدست داشته باشید .
مورد استفاده دیگر از این ابزار ، بعد از اتمام اسموک است .
پس از سرد شدن پیپ و خاکستر ، با فرو بردن قسمت میله مانند از وسط سطح توتون و پایین بردن آن تا رسیدن به کف آتشگاه و حرکت دورانی به سمت خارج همانند طرح حلقه‌های یک گرداب در داخل خاکستر ، می توانید خاکستر سوخته را از آتشگاه تخلیه کنید .
سپس با استفاده از قسمت ریمر و یا بیلچه مانند درصورتی که تکه‌هایی به دیواره آتشگاه چسبیده باشد می توانید اقدام به زدودن آنها از روی دیواره و تمیز کردن دیواره داخل آتشگاه کنید .
در پایان توجه داشته باشید که این ابزار در شکل های مختلف و از مواد و متریال گوناگون در سایزها و اندازه های متنوع ساخته می شود .

ابزار سه کاره پیپ

ابزار سه کاره پیپ

ابزار سه کاره پیپ

ابزار سه کاره پیپ

 

خواندن 2555 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید