این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

باورهای غلط !!!

این مورد را ارزیابی کنید
(24 رای‌ها)

 

و بازهم تکرار مکررات و اصرار فراوان بر ماندن در چاه نادانی و جهالت !

به قول مثلی معروف :

کسی که در خواب است را می شود بیدار کرد !
اما !! کسی که خود را به خواب زده ، نمیتوان بیدار کرد !

پس صحبت ما با دوستانی است که در خواب هستند نه با افرادی که خودشان را از سر حماقت به خواب زده اند ! که این کار امری است بیهوده و نمونه مثل معروفی است که می گوید :
با خوک کشتی گرفتن کاری است غلط و اشتباه که جز کثیفی و خستگی فایده ای در بر نخواهد داشت در حالی که خوک محترم از این کار لذت می برد و در جغرافیای زندگی خود در کمال آرامش و آسایش به زندگی خوک وار خویش ادامه می دهد .
از این صجبت ها بگذریم و به اصل مطلب بپردازیم که همانا باورهای قدیمی و غلطی هستند که در گذشته به دلیل نبود علم و دانش و سواد کافی در بین عوام رواج پیدا کرده اند و متاسفانه همانند تمام باور های غلط دیگر ، زدودن آنها از افکار عموم و تصحیح آنها ، کاری است طولانی و طاقت فرسا که جز با تکرار ، تکرار و تکرار ... امکان پذیر نمی باشد .
پس ما نیز به نوبه خود و بنا به مسئولیتی که به عنوان پیشرو و مرجع در دنیای پیپ بر عهده خویش ، حس میکنیم ، تکرار ، تکرار و تکرار می کنیم به این امید که چراغ راهی باشیم برای دوستان و علاقه مندان واقعی .
و بنا به مضمون آیه شریف :
راه رشد و هدایت از راه گمراهی و جهالت مشخص شده است !
حال تصمیم با شماست که به راه راست بیایید و یا در جاده ظلالت و جهالت و گمراهی طی طریق کنید .
می رسیم به اولین باور غلط درباره پیپ که در مورد سبکی و سنگینی آن است ! که بسیاری از گمراهان ، سنگینی پیپ را نشان از کیفیت برتر و اصالت آن می دانند !!!
در پاسخ این افراد همین بس که اگر چنین بود پس تمامی پیپ های دانهیل جز تکه ای چوب بی ارزش و بدرد نخور چیزی نیستند ! چرا که اکثر پیپ های دانهیل به ظرافت و سبکی شهره خاص و عام در طول تاریخ بوده و هستند !
اگر چه ایرادی به این افراد نیست ! چرا که شاید در عمر شریف خود ، پیپ هایی فاخر و ارزنده همچون دانهیل را از نزدیک ندیده و در دست نگرفته باشند !!!
در مورد وزن پیپ ها ، مطلب کامل و مبسوط در مقالات مربوطه در سایت درج شده است و فقط به ذکر این نکته بسنده میکنیم که برایر ها بسته به جنسیت مذکر و یا مونث خود ( که این افراد احتمالا در مورد جنسیت برایر نیز چیزی نشنیده اند !!! ) و اینکه از چه نوع برایری و در چه منطقه جغرافیایی هستند ، دارای خواص و ویژگی های مختلف و خاص خود می باشند که سازندگان پیپ بنا بر نیاز خود که چه نوع پیپی در دست طراحی و ساخت دارند ، از برایر مناسب کار خود ، استفاده میکنند که وزن برایر نیز یکی از این ویژگی های در نظر گرفته شده ، می باشد .
پس سبکی و یا سنگینی پیپ دلیل کافی بر کیفیت داشتن و یا نداشتن پیپ نیست !!!
دومین باور در مورد پیپ های فیک و تقلبی است که اکثرا ساخت کشور برادر ، چین می باشد که در این باره صحبتی نیست بجز مردود دانستن این مصنوعات .
و اما در مورد پیپ های ساخته شده از متریال های دیگری به غیر از برایر !!!
در مقالات مربوط در سایت بطور مفصل درباره آن صحبت شده است که در طول تاریخ بنابر شرایط موجود گاهی بنابر اجبار ، جایگزین هایی برای برایر جهت ساخت پیپ مورد استفاده قرار گرفته است که بعد از گذشت زمان و بهبود شرایط ، این جایگزین ها به کنار گذاشته شده و دوباره از برایر بعنوان بهترین ماده جهت ساخت پیپ ، استفاده شده است .
باور غلط دیگر در مورد استفاده از فیلترهاست ! در مورو فیلتر ها ، انواع آنها و استفاده و یا عدم استفاده از آنها ، نیز مطالب تکمیلی در سایت موجود می باشد .
فقط به این نکته توجه داشته باشید که در تمامی فیلترها ، بهترین و ایده آل ترین حالت ممکن ، است کردن از فیلتر ها فقط برای یک بار می باشد !!
پس برای داشتن‌ بهترین اسموک ، از خرافاتی مانند شستن پیپ و یا فیلتر آن ، خشک کردن فیلتر زیر نور خورشید و استفاده مجدد از آن فیلتر و ... شدیدا خودداری کنید .
باور دیگر درباره استفاده از توری در کف آتشگاه و یا تکه سنگ های مرشام به منظور داشتن اسموک خنک تر و خشک تر است !!!
استفاده از این روش ها در دوره ای از تاریخ بعنوان ترفند هایی ابداعی ، مورد استفاده قرار می گرفت که با گذشت زمان و اثبات غیر کارامد بودن آنها ، منسوخ شدند .
باور غلط دیگر ، استفاده از پوست میوه ها برای رطوبت رسانی به توتون است که بطور کل مردود است .
درباره قیمت بالای پیپ و ادوات وابسته به غیر از مسئله ارز و گرانی آن و تاثیر آن بر بالا رفتن قیمت ها ، به این نکته هم توجه داشته باشید که قیمت دلاری پیپ های ارزنده ، در خارج از ایران نیز ، بالا بوده و پیپ در بسیاری از کشور ها بعنوان کالایی لوکس و ارزنده و ارزشمند و به عنوان یک ساخته هنری و با ارزش به دوستداران و علاقه مندان آن ، ارایه می شود .
و هستند پیپ هایی با قیمت هایی حتی بالاتر از ۳۰ ه

راز دلار !!! که طرفداران خاص خود را دارند .
پیپ هایی با قیمت مناسب ، جز دسته پیپ های دسته دوم و یا پیپ های سبدی و یا نوع دومی قرار میگیرند که در مورد آنها مطالب تکمیلی در سایت موجود می باشد .
" پس به پیپ به عنوان یک اثر هنری و مهندسی با پشتوانه ای به قدمت تاریخ ، بنگرید . "
در پایان به عنوان تجربه ای شخصی ، پیشنهادی به دوستان و علاقه مندان واقعی دنیای پیپ و توتون ، ارائه میکنم :
هرگاه توانستید در یک پیپ سبک و ساخته شده از برایری با کیفیت و مرغوب ، ترجیحا بدون فیلتر ، توتون مورد علاقه خود را ، ترجیحا توتونی ساده و بدون افزودنی و غیر آروماتیک ، در طول مدتی بیش از یک ساعت و نیم ، بطور مداوم و بدون خاموش شدن توتون و روشن کردن مجدد آن و فقط با استفاده از حداکثر دو عدد چوب کبریت جهت روشن کردن اولیه توتون ، اسموک داشته باشید بدون اینکه پیپ شما داغ شود !!! آنگاه توانسته اید به روشی صحیح و ایده آل در پیپ کشیدن دست پیدا کنید !
بعد از رسیدن به این مرحله ، نوبت به درک و فهم و حس ، توتون می رسد که لذت اسموک شما را تکمیل خواهد کرد .
به امید داشتنی اسموکی لذت بخش و صحیح برای تمامی دوستان علاقه مند به دنیای پیپ .

 

خواندن 9036 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 مهر 1397 21:05

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید