این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

تاریخچه Sandblast در دنیای پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

 بطور کلی سندبلاست کردن به منظور حکاکی بر روی اجسام و یا لایه برداری و تمیز کردن سطوح مختلف ، مورد استفاده قرار میگیرد .

بطور مثال برای از بین بردن آلودگی از سطوح که به روش های معمول قابل زدودن نیست از سند بلاست استفاده میشود و یا برای شستن و تمیز کردن نمای ساختمان ها که به مرور زمان کثیف و آلوده شده اند میتوان از سندبلاست استفاده کرد .

حال این سوال مطرح میشود که :

سندبلاست بر روی چوب و بخصوص پیپ های ساخته شده از برایر چه استفاده و کاربردی دارد !؟

در این باره نیز طبق روال معمول باید به اسطوره و پیشرو دنیای پیپ یعنی Alfred Dunhill مراجعه کنیم !

فردی که مخترعی توانا در کسوت یک تاجر موفق بود .

شخصی که در زمان خویش ابداعات و اختراعاتی کرد که به فکر هیچ کسی نرسیده بود ! شکست های فراوانی خورد و البته به پیروزیهای ارزشمند و ماندگاری نیز دست یافت .

بر اساس اسناد و مدارک موجود تا جایی که ما می دانیم اولین فرد در زمینه سندبلاست کردن پیپ کسی نبود جز Alfred Dunhill .

البته به نظر میرسد در آن دوران خود مجموعه زیر نظر دانهیل هم برداشت مشخص و دقیقی از سندبلاست کردن پیپ نداشتند !

يپ هاي سند بلاست به خاطر نوع فينيشي كه روی آنها استفاده شده و بافت نرم از بين رفته بسيار مقاوم تر هستن و اگر نگران تغيير چهره پيپ بعد از استفاده هستيد كمترين تغيير چهره را دارا مي باشد و هميشه پيپتون همون ظاهر هميشگی رو تقريبا داره ، برعكس پيپ هايی كه فينيش براق دارن و حتي با عرق دست مات مي شند ..

پيپ هاي سند بلاست براي اسموك هاي طولاني هم مناسب تر هستند.
تاریخچه Sandblast در دنیای پیپ

اگر به کاتالوگ پیپ های قدیمی دانهیل مراجعه کنید در مورد پیپ های فینیش Smooth به مشخصات دقیق در مورد آنها برخورد خواهید کرد از جمله مدل مربوطه بهمراه کد و شماره های خاص مربوط به هر پیپ که نشان دهنده فرم پیپ ، فینیش آن ، سایز کاسه ، نوع استم و سال تولید و .... می باشد .

اما زمانی که به پیپ های سری Shell و یا همان پیپ هایی با فینیش سند بلاست مواجه میشوید هیچ شماره و یا کد و مشخصاتی در مورد آنها در دسترس نیست و فقط شاید با عباراتی نظیر Example lll و یا Example X مواجه شوید !

چرا !؟

به نظر میرسد در آن دوران برداشت عموم نسبت به پیپ هایی با فینیش سندبلاست ، مثبت نبوده است !

اگرچه پیپ های سند بلاست در فرم های کلاسیک و معمول ساخته می شدند اما در آخر ، ظاهر معمول و مشخص پیپ های رایج با فینیش Smooth را نداشتند و به نظر نامعمول و عجیب به نظر میرسیدند و این مسئله برای فروشندگان پیپ نگران کننده بود و از این ترس داشتند که مبادا خریداری برگردد و خواهان تعویض پیپ سند بلاست خریداری شده خود باشد با این بهانه که فرضا پیپ Shell # 59 خریداری شده هیچ شباهتی به نمونه Bruyere # 59 با فینیش Smooth ندارد اگر چه هر دو یک فرم پیپ با مشخصات مشابه هستند !

 

خواندن 10029 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 مهر 1398 10:40

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید