این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

تار ( قطران ) چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

تار(قطران) ترکیبی صمغ مانند، قهوه ای و چسبناک است و از صدها ماده شیمیایی مختلف (هیدروکربنهای پلی آرو ماتیک، آمین های آروماتیک و ترکیبات غیر ارگانیک) که بسیاری از آنها سمی، سرطانزا و جهش زا میباشند، تشکیل یافته است. تار از سوختن تنباکو و سایر مواد گیاهی حاصل میشود. تار ذرات ریزی میباشد که هنگام پک زدن به سیگار وارد ریه ها شده و در آنجا تجمع می یابد. در حدود 70 درصد تار موجود در دود سیگار درون ریه ها رسوب میکند. تار مانند دوده موجود در دودکش، درون ریه های شما رابصورت یک لایه ی چسبناک می پوشاند. فردی که روزانه 20 نخ سیگار دود میکند سالانه 210 گرم (یک فنجان پر) تار وارد ریه های خود میکند. بو و رنگ سیگار مربوط به تاراست. تار همچنین بر روی پرزهای (مژکها) ریه ها چسبیده و عملکرد طبیعی آنها را مختل میکند. این پرزها با حرکت روبه بالا باعث خارج شدن مواد زاید، میکروبها، گردوغبار وآلودگی ها از ریه ها میشوند. تار میتواند بر روی لباس و یا پوست بدن نیز بچسد. آخرین پک سیگار دو برابر بیشتراز نخستین پک سیگار حاوی تار میباشد .مهم ترین عامل سرطان زایی تار،ماده ای به نام «بنزوآپین» می باشد.
البته باید به این موضوع اشاره کرد که در قلیان و پیپ هم این ماده وجود دارد در واقع به هنگام تمیز کردن پیپ جرم موجود در داخل شنک و استم پیپ که به رنگ قهوه ای و قهوه ای تیره وجود داره مربوط به همین ماده هست.
نکته شایان ذکر این هست که ما میگیم پیپ از سیگار و قلیان بهتر چراکه دود پیپ به داخل ریه وارد نمیشه.

تار ( قطران ) چیست؟

خواندن 5054 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 آذر 1398 17:51

دیدگاه‌ها   

0 #3 Eli 1398-09-05 22:40
♥️استاد رحيمي ممنون
نقل قول کردن
+1 #2 elham 1398-09-03 19:28
ماسترو رحیمی
واقعا ازتون ممنونم بابت آموزش های خوبتون
خیلی متشکر
بهترین هستید
نقل قول کردن
+1 #1 sahar 1398-09-03 19:17
tahsakor az zahamat ostad kamran va mastro rahimi aziiiiz
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید