این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

درباره Tommaso Spanu

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در سال 1963 Tommaso Spanu برای رسیدن به آرزوی خود که تبدیل شدن به یک پیپ ساز حرفه ای بود ، زادگاه خود منطقه Sardinia  را ترک کرد و به شمال ایتالیا که مهد پیپ و پیپ سازی بود سفر کرد . عموی وی مقدمات کار را برای او فراهم آورد .

با توجه به استعداد و مهارت خاص او ، خیلی زود مورد توجه Alberto Paronelli که یکی از طراحان و پیپ سازان مطرح آن دوران بود ، قرار گرفت .
وی مدیر بزرگترین و بهترین مرکز آموزش مهارت های پیپ سازی در آن دوره بود و شخصا به آموزش اسپنو پرداخت .
اسپنو به سرعت پیشرفت کرد و بعد از مدت کوتاهی شروع به کار در کارگاه پیپ سازی Clairmont که متعلق به Paronelli بود ، کرد .
مجموعه ای بی نظیر و متنوع از پیپ اسپانو را در فروشگاه پاسارگاد تاباک خواهید یافت.
بزودی عمده تولیدات کارخانه از ساخته های اسپنو شد و او اجازه یافت تا نام خود را بر روی ساخته های خود حک کند .
اسپنو به مدت 16 سال به تحصیل و ساخت پیپ در شمال ایتالیا در کنار افراد مشهوری مانند Ascorti و Radice پرداخت و سرانجام در سال 1979 زمان آن فرارسید تا آنجا را ترک کند و بطور مستقل شروع به فعالیت کند . بنابراین به زادگاه خود برگشت و با کمک برادران خویش کارگاه خود را بنا کرد .
بزودی جایگاه خود را در بین سازندگان پیپ در دنیا پیدا کرد و تبدیل به تنها سازنده ای شد که برایرهای مصرفی خویش را شخصا پرورش و مورد استفاده قرار می داد .
امروزه برادران و پسران وی این تجارت خانوادگی را ادامه میدهند و تبدیل به سازنده ای شده اند که کارهای آنها به معنای واقعی دست ساز هستند حتی ابزارهای کارگاهی آنها نیز دست ساز است و خبری از دستگاه های تراشکاری و خراطی و دریل های برقی در کارگاه آنها نیست .
در کنار ساخت پیپ های برایری ، اسپنو علاقه خاصی به استفاده از چوب های دیگر مانند راش ، بلوط ، زیتون ، سرو کوهی ، لیمو و ... برای ساخت پیپ داشت .
وی در سال 2015 درگذشت .

 

 درباره Tommaso Spanu

خواندن 15161 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مهر 1398 13:57

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید