این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

ره آورد بازدید آقای لوچیانو بوتزی از مجموعه پاسارگاد تاباک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در این بازدید در مورد مطالب بسیاری تبادل نظر و اطلاعات صورت گرفت در تمام زمینه ها در عالم پیپ و توتون البته تا جایی که زمان اجازه می داد !

سعی میکنیم مطالب و تجربیات بدست آمده را تا جای ممکن برای استفاده دوستان به مرور بیان کنیم .

در این مطلب به طور اجمال و خلاصه به مسیله کربن کردن داخل آتشگاه در بعضی مدل های پیپ می پردازیم:

در این باره از آقای بوتزی سوال شد که چرا داخل آتشگاه در پیپ های نو ، کربن می شود ؟

در پاسخ بیان شد که در فینیش های سندبلاست با رنگ تیره به دلیل همرنگی داخل و بیرون بدنه و بالابردن مقاومت آتشگاه داخل اتشگاه رو کربن می کنن .

حال در برندهای دیگه هم مثل آردور ، دیده میشه با وجود قطر زیاد و قطور و ضخیم بودن بدنه آتشگاه در بعضی مدل ها بازهم دیواره اتشگاه کربن شده !؟

توضیح اینکه به علت همین قطر بالا و آرامش خیال مصرف کننده ، ممکن است بدنه پیپ بیش از حد گرم شده و به پیپ آسیب برساند پس به جهت جلوگیری از این آسیب ، آتشگاه را کربن میکنند.

سوال دیگری که پرسیده شد این بود : پس چرا در پیپ های ظریفی مانند مدل پوچینی بربیا با اینکه دیواره آتشگاه ضخیم نیست ولی کربن نشده !؟

توضیح اینکه این مدل پیپ ها ، خاص افراد حرفه ای و بیشتر جهت مصرف توتون های سبک انگلیش و بخصوص لاتاکیا طراحی و ساخته شده اند و به مرور زمان بدنه آتشگاه بطور طبیعی کربن می شود .

خلاصه مطلب این که در پیپ های اصل و برند  ، کربن بودن داخل آتشگاه نشان از کیفیت پایین نیست !! بلکه دلایل خاص خود را دارد .

 

 ره آورد بازدید آقای لوچیانو بوتزی از مجموعه پاسارگاد تاباک

خواندن 13731 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مهر 1398 13:37

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید