این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

روش پر کردن توتون در پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

- پیپ و توتون خود را آماده کنید و توتون ها را در صورتی که به هم چسبیده است از هم باز کنید.
- توتون را به گونه ای از بالا درون پیپ بریزید که خودشان وارد پیپ شده و هیچ فشاری در این مرحله به توتون وارد نمی شود. این کار را ادامه دهید تا وقتی که توتون را از بالا روی پیپ میریزید از روی آن پایین بریزد و به اصطلاح سرریز شود.
- مقداری از توتون را با سه انگشت خود به صورت متراکم درآورید.
- توتون متراکم را از بالا درون محفظه پیپ بفشارید. مقدار ترکم آن بایستی حداکثر به اندازه ای باشد که کمی از توتون از روی پیپ بیرون باشد.
- با استخوان انگشت شصت خود توتون را بفشاید. هیچ گاه توتون را با نوک انگشتان خود به داخل فشار نداده و اجازه دهید که توتون در قسمت پایین آتشگاه کمی از هم بازتر و در قسمت فوقانی آتشگاه متراکم پر شود.
فیلم آموزش پرکردن پیپ را مشاهده نمایید...
- هنگامی که توتون را آتش میزنید باید روی توتون کاملا سرخ شود. ممکن است با یک بار آتش زدن این امر میسر نگردد و مجبور باشید که این کار را دوباره انجام دهید. در صورتی که از پیپ در روز چند بار استفاده می کنید سعی کنید از فندک مخصوص پیپ استقاده کنید تا سطح فوقانی پیپ شما کمتر بسوزد. فندک های مهمولی (مخصوص سیگار)رویه بالایی پیپ شما را می سوزانند در حالی که فندک های مخصوص پیپ هم صدمه کمتری به این قسمت وارد می کنند و هم اینکه موقه روشن کردن پیپ دست شما نخواهد سوخت.

 روش پر کردن توتون در پیپ  روش پر کردن توتون در پیپ   روش پر کردن توتون در پیپ
شماره 1 شماره 2  شماره 3
  روش پر کردن توتون در پیپ   روش پر کردن توتون در پیپ   روش پر کردن توتون در پیپ
  شماره4    شماره5  شماره6
  روش پر کردن توتون در پیپ   روش پر کردن توتون در پیپ   روش پر کردن توتون در پیپ
 شماره7  شماره8  شماره9


البته روش های دیگری هم برای پر کردن پیپ وجود دارد که با توجه به آب و هوای منطقه فرق می کند. هر چقدر منطقه آب و هوایی سرد تر داشته باشد توتون متراکم تر پر می شوند و معمولا توتون های سنگینتر و بدون اسانس استفاده می شوند.
البته در زمستان و تابستان هم ذائقه مخطبان فرق می کنند. (توتون های معطر یا اروماتیک به دلیل دارا بودن اسانس و پخت سبکتر هستند)

 

* در مورد پر کردن توتون پیپ روش های مختلفی وجود داره و بستگی به نوع پیپ و نوع توتون و موارد مختلفی دارد
موضوع مهم اینجاست که بعضی توتون ها مثل فلیک ها و یا روپ ها داغ تر می سوزند و ایجاد سوراخ هوایی به اسموک بهتر در صورت فشردگی توتون کمک می کند در عین حال بایستی برای این نوع توتون ها از پیپ های با دیواره ضخیم استفاده کنیم و دائم دمای پیپ را بسنجیم و مثل همیشه داغ پیپ نکشیم و پیپ را داغ نکنیم که اول به خودمان آسیب می زنیم سپس به پیپ !

خواندن 13163 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مهر 1398 09:05

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید