این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

مختصری درباره بربیا

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

در سال 1947 " اِنی بوتسی "  به همراه یکی از اقوامش " آشیل ساوینلی " که پدرش مالک فروشگاه محصولات دخانی در شهر میلان بود ، تصمیم به تولید و ساخت پیپ گرفتند . آنها به توافق رسیدند تا محصولات خود را تحت نام ساوینلی به فروش برسانند . تا بتوانند از اعتبار و نام فروشگاهی که در آن زمان بسیار معروف بود ، بهره ببرند .

 آنها کارخانه ای در منطقه بربیا ، جایی که پیش از این به خاطر تولید پیپهای دست ساز کنده کاری شده به شکل چهره افراد مشهور تاریخ و یا حیوانات ، بسیار معروف شده بود ، تاسیس کردند .
کارخانه آنها در نزدیکی یکی از اولین نیروگاه های برق- آبی ساخته شده در ایتالیا قرار داشت .

در سال 1953 آقای بوتسی مالکیت کمپانی پیپ بربیا را به دست آورد ، که تا امروز نیز این کمپانی توسط همین خانواده اداره میشود .
در سال 1956 اولین نشان و علامت تجاری این کمپانی به صورت نقش برجسته ای با حروف " ام . پی . بی " شکل گرفت .
در سال 1954 گزارشی از " دکتر تری " در رابطه با خطرات و مضرات استعمال سیگارت برای سلامتی انسان منتشر شد ، که به طور ناخواسته باعث ترویج استعمال پیپ و سیگار به جای سیگارت شد .
پس از طی دوره ای رونق  در کسب و کار و تجارت ، به دلیل وقوع رکود اقتصادی کمپانی بربیا تصمیم گرفت که تولیدات خود را فقط به مشتریان و اسموکرهای حرفه ای عرضه کند ، بدون توجه به این موضوع که این کار باعث کم شدن فروش میشد ، در عین حال که سطح رضایت و خوشنودی مشتریان خاص ، بالا میرفت .
داستان موفقیت واقعی در سال 1960 با به وجود آمدن رقابتهایی تحت عنوان آرام پیپ کشیدن ، اتفاق افتاد. بربیا یک گروه از پایپرها و اسموکرهای حرفه ای را تحت نام گروه " اسموکرهای بربیا " در این رقابتها شرکت داد .
در سال 1968 الگو و نشان آنها از " ام.پی.بی " به " بربیا " تغییر یافت و همچنین شکل لوزی مانند آن به شکل امروزی اش تغییر پیدا کرد .
در سال 1976 نام کمپانی به شکل زیر تغییر پیدا کرد :
Pipe Brebbia Srl
اما همچنان به صورت یک تجارت خانوادگی به کار خود ادامه داد .
دهه 90 دوران گسترش سریع سیگارت بود که از ایالات متحده آمریکا شروع شد و تا اروپا گسترش یافت و به یک مد و فشن و سبکی از زندگی آن دروان تبدیل شد . اما همانند تمام مدهای آن دوره خیلی زود به پایان رسید و اسموکرهایی که از پیپ کشیدن به سراغ سیگارت رفته بودند ، بعد از تجربه آن بار دیگر با تاکید و اشتیاق بیشتر به پیپ کشیدن روی آوردند .
و اما امروز :
تولید پیپ در دنیای امروزه چالشهای خاص خود را دارد و "  لوچیانو بوتزی " مالک فعلی کمپانی بربیا کاملا بر این امر واقف است .
در حال حاضر بربیا کمپانی کوچک با رویا و نگرشی بزرگ است ، تولید پیپ هایی با کیفیت بالا و همچنین پیپ های کلکسیونی قسمتی از این برنامه است .
بدون شک بربیا در حال حاضر یکی از معتبرترین برندهای پیپ در سطح جهانی است .
چوبهای برایری که با وسواسی خاص انتخاب میشوند ، استم های که بر اساس علم آناتومی و آخرین دست آوردهای مهندسی جهت عبور هوا با کمترین میزان رطوبت و پس ماند حاصل از سوختن توتون در پیپ ، طراحی میشوند ، همگی گواهی است بر این مدعی  .
در عین حال نام بربیا ، مترادف با آینده و نوآوری است !!
بربیا مخترع و مبتکر ، روش "  فرانگی فومو " با ثبت جهانی است .
وسیله ای که با استادی و مهارتی خاص درون استم جاسازی میشود و به شما این امکان را میدهد تا دود حاصل از سوختن توتون را به جهات مختلف پراکنده کنید و مانع از سوزش و آسیب رساندن به زبان و دهان ، میشود .

 مختصری درباره بربیا به مناسبت هفتادمین سال تاسیس کمپانی بربیا خط تولید سیگارهای جدید بربیا که از برگ های کنتاکی تولید شده توسط خود بربیا پیجیده خواهند شد شروع بکار کرده که در سال اول تولید این سیگارها فقط برای 20000 سیگار برنامه ریزی شده که تمام این سیگارها دست پیج و دست چین خواهند بود.

سری جدید توتون های پیپ بربیا در فروشگاه پاسارگادتاباک موجود می باشد.

 مختصری درباره بربیا

معرفی سری جدید پیپ های بربیا : Mara Bianca
تجربه , مهارت و تخصص اساتید هنرمند بربیا , صنعت ساخت پیپ را با تولید مدل های جدید این کمپانی به سطحی جدید و بالاتر , رسانده است .
تولید جدید کمپانی لاکچری بربیای ایتالیا به نام سری Mara Bianca و در دو نوع فرم ظاهری مختلف یکی با فرم کاسه Dublin و به صورت کالاباش و دیگری با فرم کاسه Freehand و بصورت Bent , هر دو دارای آتشگاهی از جنس سنگ مرشام می باشند , نوع آوری و ابداع کمپانی بربیا در اینجا نهفته است که پس از سال ها تحقیق و تجربه و آزمون و خطا در استفاده از متریال های جدید در ساخت بدنه پیپ , بالاخره بربیا برای اولین بار بصورت تجاری دست به تولید و ساخت پیپ با بدنه ای از چوب لیمو ( البته گونه ای خاص از لیمو ) کرده است .
نتیجه این نوآوری داشتن اسموکی بی نهایت لذت بخش و خنک بدون گرم شدن بدنه پیپ به دلیل ترکیب آتشگاه مرشام با بدنه چوبی و درک و حس کامل طعم و مزه توتون بدون شیره اضافی به دلیل استفاده از سنگ مرشام در ساخت آتشگاه این مدل , می باشد .
و در آخر با فینیش بصورت Smooth ظاهری شکیل و چشم نواز برای دوست داران و استفاده کنندگان پیپ , به ارمغان آورده است .
اگر جزء اواین کسانی باشید که این قطعه هنری را در دست میگیرید حتما به این موضوع پی خواهید برد که چرا بربیا بعنوان پیش قراول صنعت پیپ معاصر ایتالیا , نقش آفرینی می کند .

خواندن 19083 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 10:19

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید