این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

ویپ چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

Vaporizer یا تبخیرکننده‌ها از سال 1960 میلادی مورداستفاده قرار می‌گرفتند البته با توجه به‌اندازه‌ی بزرگ آن‌ها کمتر مورد توجه بودند. هان لیک (Han Lik) داروساز چینی به‌عنوان نخستین مبدع Vaporizerهای مدرن یا e-cigarettes ها شناخته می‌شود. این دستگاه سپس Ruyan نام گرفت و در اواسط دهه‌ی 2000 به ایالت متحده راه یافت. Vaping کلمه‌ی رایجی که برای مورد خطاب قرار دادن یک vaporizer مورداستفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت به سادگی گرما را به مایعی اعمال می‌کند که بخار تولید می‌کند.

Vaping در چند سال اخیر به شدت پرطرفدار شده‌اند و استفاده از این دستگاه‌های در میان مردم آمریکا و اروپا رواج پیداکرده است. این دستگاه‌ها در رنگ‌ها و با ویژگی‌های متنوع به فروش می‌رسد. اما شاید این سؤال برای شما نیز پیش‌آمده باشد که مایع تبخیر شدنی درون این دستگاه دقیقاً چیست؟

ترکیبی از یک باتری، یک دستگاه بخار ساز، پروپیلن گلیکول، طعم‌دهنده‌های مصنوعی و نیکوتین که قلب vaping ها هستند. انواع این محصولات حتی می‌توانند برای ترک مواد مخدر نیز مورداستفاده قرار بگیرند.با اين حال اين دستگاه و مايع ها يا ليكوييد های آن طبيعی نيست و مواد فرآوری شده است و در دنيای تدخين همان مثال معروف استاد رحيمی صدق مي كند كه تفاوت پيپ و سيگاربرگ با سيگارت و قليان و قليان شارژي و ويپ مثل تفاوت گوشت و سوسيس و كالباس است.
انجمن پيپ ايران معتقد است پيپ و سيگاربرگ و سيگارپيچ سالم تر از قليان و سيگارت و ويپ و قليان شارژی است !
نه به قليان و نه به سيگار

خواندن 11621 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 10:59

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید