این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

پیپ بولداگ

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

بولداگ کلاسیک دارای شنکی از لحاظ ظاهری شبیه به الماس میباشد و استم در راستای شنک و با همان شکل ظاهری ، هر چه به سمت قسمت دهانی نزدیک میشود باریک تر میگردد . قسمت پایین کاسه پیپ نیز در محل اتصال به شنک بصورت زاویه دار

میباشد .کاسه بولداگ از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دو کاسه مخروطی شکل است که بصورت برعکس و از قسمت قاعده بر روی هم قرار گرفته اند ، انتهای مخروط بالایی بریده شده است و قسمت ورودی آتشگاه را تشکیل میدهد و انتهای مخروط پایینی به صورت زاویه دار به شنک متصل گردیده . معمولا محل اتصال دو قسمت مخروطی بوسیله دو شیار موازی که دورتادور محیط کاسه پیپ کشیده شده اند ، مشخص میگردد .

هنر طراحی و ساخت بولداگ در چگونگی اتصال کاسه مدور به قسمت زاویه دار شنک الماسی شکل است .
بولداگ میتواند بدون دو شیار موازی بر روی بدنه کاسه پیپ نیز ساخته شود و همینطور به صورت خمیده .
در مورد تفاوت بین بولداگ و " رودزین " اختلاف نظر وجود دارد . بعضی عقیده دارند که هر بولداگ خمیده ای " رودزین " است و بعضی بر این عقیده اند که یک " رودزین " حتما باید دارای شنک مدور باشد .
به نظر میرسد نظر دوم مستندتر میباشد .
دسته سوم نیز بر این عقیده اند که بدون در نظر گرفتن خمیده بودن یا نبودن ، اگر شنک مدور باشد " رودزین " و اگر شنک الماسی مانند باشد " بولداگ " نامیده میشود .
بهرحال سازندگان پیپ بنا بر عقیده و نظر خود به راه خود ادامه میدهند...!

 

 پیپ بولداگ

 

 

خواندن 18116 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 تیر 1399 14:00

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید