این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

پیپ بولداگ

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

بولداگ کلاسیک دارای شنکی از لحاظ ظاهری شبیه به الماس میباشد و استم در راستای شنک و با همان شکل ظاهری ، هر چه به سمت قسمت دهانی نزدیک میشود باریک تر میگردد . قسمت پایین کاسه پیپ نیز در محل اتصال به شنک بصورت زاویه دار

میباشد .کاسه بولداگ از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دو کاسه مخروطی شکل است که بصورت برعکس و از قسمت قاعده بر روی هم قرار گرفته اند ، انتهای مخروط بالایی بریده شده است و قسمت ورودی آتشگاه را تشکیل میدهد و انتهای مخروط پایینی به صورت زاویه دار به شنک متصل گردیده . معمولا محل اتصال دو قسمت مخروطی بوسیله دو شیار موازی که دورتادور محیط کاسه پیپ کشیده شده اند ، مشخص میگردد .

هنر طراحی و ساخت بولداگ در چگونگی اتصال کاسه مدور به قسمت زاویه دار شنک الماسی شکل است .
بولداگ میتواند بدون دو شیار موازی بر روی بدنه کاسه پیپ نیز ساخته شود و همینطور به صورت خمیده .
در مورد تفاوت بین بولداگ و " رودزین " اختلاف نظر وجود دارد . بعضی عقیده دارند که هر بولداگ خمیده ای " رودزین " است و بعضی بر این عقیده اند که یک " رودزین " حتما باید دارای شنک مدور باشد .
به نظر میرسد نظر دوم مستندتر میباشد .
دسته سوم نیز بر این عقیده اند که بدون در نظر گرفتن خمیده بودن یا نبودن ، اگر شنک مدور باشد " رودزین " و اگر شنک الماسی مانند باشد " بولداگ " نامیده میشود .
بهرحال سازندگان پیپ بنا بر عقیده و نظر خود به راه خود ادامه میدهند...!

 

 پیپ بولداگ

 

 

خواندن 13421 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 تیر 1399 14:00

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید