این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

چوب شناسی پیــپ

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

مسلما برای ساخت پیپ از انواع چوب ها استفاده می شود. چوب هایی با کیفیت ظعیف، متوسط، کیفیت بالا و کیفیت عالی یا Selected.
در این گروه چوب های رز، عناب ها، بلوط ها، نسترن و چوب های مدیرترانه ای کیفیت خوب و قابل قبولی دارند.

در تولید پیپ ۳ نوع تولید وجود دارد.

-Ambeta: پیپ های این گروه کاملا صیقلی بوده و رنگ روشنی دارد.
-Noce: پیپ خای این گروه رنگ تیره تری داشته و همانند گروه بالا صیقلی هستند...
-Rocciata: این پیپ کاملا از چوب های سفت درست می شود و سارنده با چاقوی مخصوص پیپ را تکه تکه می کند.
-Sabbiata: یا سند بلست که بوسیله پرتاب سنگ ریزه هایی آنرا خال خال تولید می کنند.
-Mate: این گروه کاملا رنگ می شوند .مثلا مشکی یا قرمز و یا هر رنگ دیگری می تواند باشد.
نظر تیم سازنده پیپ درباره ی ساخت پیپ با چوب داخلی ...
ولی چرا تولید کننده این پیپ ها را چند گروه تولید می کند؟ آیا دلیل ان زیبایی کار است و یا سلیقه؟
این پریش واقعا مهمی است که جواب در کیفیت چوب نهفته است.
- در تولید پیپ آمبرتا چوب پیپ به رنگ روشن فینیش می شود لذا خریدار میتواند کیفیت چوب را به خوبی ببیند. پس مسلما چوب هایی که گره کمتری دارند و قسمت گل ریشه در آن نمایان است انتخاب می شوند. پیپ کیفیت خوبی دارد و سازنده های حرفه ای داخل آتشگاه این گروه را کربن نمی زنند تا خریدار بتواند از فاقد گره بودن داخل آتشگاه هم مطمئن شود. قیمت این گروه از سایر پیپ ها معمولا بیشتر است.

- در تولید پیپ نوسه داستان فوق صدق می کند ولی با این تفاوت که چوب کیفیت کمی کمتری و یا در حد مشابه آمبرتا را دارد و تولید کننده برای پوشاندن عیوب چوب آنرا تیره تر رنگ می کند. نوسه هم کیفیت فوق العاده ای دارد.

- Rocciata هم پیپ خوبی است. آنقدر کیفیت سفتی چوب خوب است مه سازنده با چاقوی مخصوص پیپ را تکه تکه از آن بیرون می آورد. سطح آن کاملا غیر صاف است و قیافه بسیار خوبی دارد. در تماس با ضربات به دلیل سطح غیر صاقش مقاومت بیشتری داشته و کمتر این ضربات را نشان می دهد.

- سند بلاست در حقیقت از قسمت های بالای ریشه درست می شود و معمولا گره های بیشتری نسبت به دو گروه فوق دارد. داخل این پیپ به دلیل کیفیت پایین تر کربن زده می شود تا مقاومت بیشتری داشته باشد. البته پیپ ساز های برند مدل های سند بلاست را با کیفیت مقبول تولید می کنند.

- رنگ. این پیپ ها کاملا رنگ می شود و شما اثری از گره های چوب روی آن نمی توانید بیابید. البته نوع رنگ ها بسیار مهم است. ممکن است سازنده از رنگ های بسیار معمولی و کم کیفیت استفاده کند و ممکن است سازنده از رنگ های الکترواستاتیک استفاده کند.

- سلکتد یا انتخابی. از چوبی تهیه می شود که از بین چند صد بلاک انتخاب می گردد. این نوع پیپ را فقط سازنده های برتر دنیا از ان استفاده می کنند و تعداد آنها شاید به کمتر از ده کارخانه در دنیا برسد. مثلا بربیا، دانهیل، و چند کارخانه کوچک که تولید آنها در سال ممکن است به کمتر از ۱۰۰۰ برسد.

خواندن 16534 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 بهمن 1398 10:44

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید