این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

تاریخچه کمپانی کاموی

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

 تاریخچه کمپانی کاموی

در سال 1825 در شهر مذهبی کوچکی در منطقه سنت کلود در شرق فرانسه ، فرانکو کاموی به همراه برادرانش ، شروع به ساخت کارهای چوبی از جمله پیپ کردند . کلود و پسرش لوییس دریافته بودند که چوب برایر دارای ویژگیهای منحصر به فردی برای ساخت پیپ میباشد بنابراین از سال 1848 تمام پیپها از این نوع چوب ساخته شد .

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

در سال 1879 پسر فرانکو ، که در سال 1850 متولد شده بود ، به همراه کیف ابزار کوچکش و کوله باری از تجربه به لندن نقل مکان کرد .

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

هنری ، کارگاه کوچکی در منطقه سون دیلز که امروزه به نام کمبریج سیرک شناخته میشود ، بنا کرد . وی یکی از پیشگامان صنعت ساخت پیپهای برایری در لندن بود و به عنوان بنیانگذار برند تجاری (لندن مید) شناخته میشود .

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

در ابتدا ، کار را با همراهی تعدادی از برادرانش شروع کرد و سپس در حدود سال 1891 دو تن از خواهرزادگانش به نام لوییس و چارلز چاپویس ، به او پیوستند .
تا سال 1895 تجارت آنها به گونه ای پیشرفت کرده بود که کارخانه جدیدی در نیوکاسل تاسیس کرده بودند .
تا سال 1905 به دلیل تقاضای زیاد بازار خارج از کشور به خصوص آمریکا کارخانه دیگری در خیابان 72 رازبری تاسیس شده بود .

 

 

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

در سال 1914 هنری کاموی و خواهرزادگانش ، لوییس و چارلز ، این کسب و کار خانوادگی را تحت عنوان تجاری "اچ.کاموی" رسما به ثبت رساندند .
قبل از جنگ 1914 پسران هنری ، آدرین و پاول که بعد از آمدن خواهرزادگان هنری به لندن ، متولد شده بودند ، به گروه تجاری پدر پیوستند .
در سال 1921 "سم زینبرگ" به عنوان مدیر فروش واحد آمریکا گماشته شد و به این صورت "خانه کاموی" در آمریکا به طور رسمی شروع به کار کرد .
هنری کاموی در سن 74 سالگی در سال 1924 درگذشت و اداره کمپانی به لوییس و چارلز رسید

 تاریخچه کمپانی کاموی

در سال 1929 از کمپانی کاموی برای پیوستن به گروه سرمایه گذاری با مسولیت محدود "کادوگان" دعوت شد . این گروه شامل کمپانی سیویک ، کمپانی پیپ اپنهایمر و شرکتهای وابسته به آن بود که به منظور ایجاد همکاری متقابل و آسانتر بین کمپانیهای مختلف تشکیل شده بود .
در سال 1937 به منظور اشتغال صدها کارمند جدید ، کارخانه مدرن و نمونه ای در جاده پنتونویل تاسیس شد .

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

نسل جدید موسسان شرکت در دوران جنگ جهانی دوم به کمپانی پیوستند . پسر بزرگ لوییس چاپویس در سال 1938 و پیر کاموی در سال 1947 بعد از فراغت از خدمت سربازی به کمپانی پیوستند .
جنگ جهانی دوم دوران سختی را برای کمپانی به همراه آورده بود به دلیل آنکه در آن زمان تمام صنایع برای تولید تجهیزات نظامی ، تغییر کاربری داده شده بودند . به همین خاطر روند تولید پیپ به جز یک کارگاه کوچک متوقف شده بود . پس از اتمام جنگ در سال 1945 شروع به کار مجدد و برگشت به دوران قبل از جنگ برای تمام صنایع و کمپانیها در بریتانیا مشکل بود و تا سال 1950 این کار صورت نگرفت .

 

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

کمپانیهای تولیدکننده و اصلی ، شرکت کننده در طرح تجمیع که تحت عنوان "کادوگان" شناخته میشد ، شامل کمپانیهای سیویک ، کاموی و ... در اوایل دهه 1960 تحت یک مدیریت واحد قرار گرفتند ولی بخش بازاریابی و فروش آنها تا مدتی به طور مستقل از هم کار میکردند .
از سال 1965 نسل چهارم و پنجم موسسان کمپانی چرخاننده  شرکت و ادامه دهنده راه گذشتگان خود بودند تا اوایل دهه 1980 که کمپانی به طور کامل تحت مالکیت گروه "کادوگان" قرار گرفت و تا امروز زیر نظر مایکل آلدر به تولید پیپهای کاموی ادامه داده است . برند کاموی به دلیل کیفیت برتر و سابقه درخشان آن پرچمدار این گروه بوده است .

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

علاقه مندان به جمع آوری پیپهای کاموی بیشتر تمایل به جمع آوری پیپهای تولید شده قبل از تحت مالکیت قرار گرفتن کمپانی کاموی توسط کادوگان در اوایل دهه 1980 ، دارند .
برخی از برندهای فرعی زیرمجموعه کاموی :

*Cecil

*Every man

*Town Hall

*Guildhall

 

 

 

 

 

 

 تاریخچه کمپانی کاموی

 

\\

خواندن 18498 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 تیر 1399 08:26

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید