این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

معرفی انواع توتون پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

Peterson Balkan Mixture

ترکیب شده توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوین
محتوی : ویرجینیا ، لاتاکیا ، پریک
نوع کات : ریبون
این توتون یک نمونه عالی از ترکیبات حاوی لاتاکیا میباشد .همان توتون پترسون بالکان دیلایت است اما برای هماهنگی با قوانین اتحادیه اروپا تغییر نام داده و تحت نام بالکان میکسچر ارائه می شود .شاید بتوان گفت نسبت به توتون بالکان دیلایت کمی ملایم تر است .بر خلاف نام این توتون که پیشوند بالکان را به دوش میکشد ، اثری از توتون اورینتال و ترکیش در آن دیده نمیشود !
اگرچه عدم وجود اورینتال ، دلیل بر نبود طعم اسپایسی نیست ، چون به دلیل وجود پریک منطقه لوئیزیانا ، شاهد طعمی فلفلی و اسپایسی بسیار دلچسب در کنار شیرینی آشنای ویرجینیا ، هستیم . طعم دودی و اسموکی لاتاکیای قبرسی از همان ابتدا قابل حس است .
با در کنار هم قرار گرفتن طعم های دودی لاتاکیا و فلفلی و تا اندازه ای آجیلی پریک و شیرینی دلپذیر ویرجینیا یک سمفونی دل انگیز از طعم و عطر برای دوست داران این نوع ترکیب ، به اجرا درآمده است .
کات ریبون باعث راحتی بارگذاری توتون شده است و شاهد ترکیب رنگی از قهوه ای طلایی تا بلوطی تیره هستیم .
به آسانی آتش میگیرد و روشن نگه داشتن آن نیز راحت و بدون زحمت است .یک هارمونی از تجمیع اضداد !!!
عطر خارج شده از قوطی ترکیب عطر دودی و اسموکی کاج و افرای لاتاکیا به همراه تندی و تیزی پریک در کنار شیرینی ویرجینیا میباشد .به دلیل نوع خاص این ترکیب پیشنهاد میکنم بعد از صرف وعده غذایی ، استعمال شود .شاید بتوان این توتون را با توتون دانهیل نایت کپ مشابهت داد ولی با عطر بیشتر ، برخلاف دانهیل نایت کپ که تمام اجزای ترکیب در یک سطح هستند در این توتون ترکیب لاتاکیا و بخصوص پریک ، غالب هستند .
معرفی توتون


معرفی توتون :
Samuel Gawith Bothy Flake
در اسکاتلند مسیرهای کوهستانی بسیاری وجود دارد که افراد در آنها تردد می‌کنند .
از قدیم تا به روز ، برای استراحت و به عنوان سرپناه ، برای افرادی که در این مسیرها تردد می کنند ، مخصوصاً در آب و هوای سرد و برفی ، کلبه های چوبی کوچکی در طول مسیر و در نقاط مختلف تعبیه شده است که در آن ها غذا و نوشیدنی های خاص مناطق موجود است تا افراد عبوری بتوانند از آنها استفاده کنند .
ساموئل گاویث با الهام از فضای داخل این کلبه ها که ترکیبی از بوی چوب سوخته ، رطوبت و سرما و عطر و رایحه نوشیدنی اسکاچ می‌باشد و به گفته یکی از اساتید تهیه توتون این کمپانی که در کودکی به همراه پدر خود در یکی از این کلبه ها بوده است و در فصل سرما و آب و هوای برفی و نامساعد با وجود همین کلبه ها جان سالم به در برده است ، به پاس قدردانی و زنده نگهداشتن این کلبه ها که در اصطلاح به آنها :
Bothy گفته می شود ، اقدام به تهیه و تولید توتون :Bothy Flake کرده است .
این توتون تولید کلوپ پیپ :Kearvaig زیرمجموعه‌ای از این کمپانی میباشد و توسط :Bob Gregory  که یکی از اساتید تهیه و ترکیب توتون ساموئل گاویث می باشد ، تهیه شده است .
ترکیبی کلاسیک و سنتی متشکل از ویرجینیای فشرده شده بهمراه لاتاکیای قبرسی که توسط نوشیدنی مالت مخصوص آن منطقه طعم دار شده است .
با گیرایی متوسط رو به بالا .
دارای طعمی زمینی و چوبی و کاهی بهمراه شیرینی میوه ای و رایحه گلی که مختص ویرجینیای فشرده شده در آن محصول است به همراه پروفایل دودی و چوبی و زمینی برآمده از وجود لا تاکیای قبرسی و عطر و طعم نوشیدنی مالت منطقه کوهستانی Highland میباشد .
Highland میباشد .
شاید در ابتدا در هنگام باز کردن درب قوطی کمی مرطوب باشد ، پس قبل از بارگذاری توتون حتماً هوادهی لازم در صورت نیاز انجام گیرد .
اسموک آرام و ملایم و فراموش نشود.

معرفی توتوتن


Peterson Nightcap:

بعد از اعلام توقف تولید توتون توسط دانهیل در سال ۲۰۱۷ و به دنبال آن حضور کمپانی های مختلف به عنوان جایگزین دانهیل و تولید توتون های مشابه آن و معرفی خود به عنوان جانشین تولید کننده توتونهای پرطرفدار دانهیل در طی این چند سال و سرانجام اعلام رسمی تولید توتونهای دانهیل توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی و تحت برند پترسون در سال گذشته و ارائه توتون های تولید شده به بازار مصرف ، شاهد حضور توتون های قدیمی و پرطرفدار و نوستالژیک ، با همان نام های قدیمی و تنها با یک تفاوت و آن هم جایگزینی نام پترسون به جای دانهیل بر روی قوطی های بسته بندی بودیم . یکی از این توتون ها که شاید بتوان به جرات آن را به عنوان پادشاه توتون های دانهیل نامگذاری کرد محصولی نیست جز : Nightcap در همین ابتدا باید گفت این محصول نیازی به معرفی ندارد . می توان گفت یکی از متعادل ترین ترکیبات سبک انگلیش است و شاید بتوان آن را در صدر این جدول قرار داد البته به نظر نگارنده . یک هارمونی بی نظیر از لاتاکیا ، ویرجینیا ، اورینتال و پریک که در کنار هم قطعه ای زیبا و دل نشین بنام نایت کپ را در دل شب برای دوستداران این سبک به ترنم در می آورد . لازم به ذکر است که تمام عناصر این ترکیب در نوع خود بی نظیر و به سبک و روش خاص و انحصاری عمل آوری شده اند . در همان ابتدای کار با باز کردن درب قوطی با استشمام عطر و رایحه این توتون تمام توصیفات و تعریفات در برابر آن ناچیز به نظر می آیند . جزء اصلی این ترکیب لاتاکیاست که نقش خود را به نحو احسنت ایفا می کند و در ادامه ویرجینیا ، اورینتال و پریک به نقش آفرینی می پردازند. براحتی آتش می گیرد و به زیبایی می سوزد ، خنک و آرام و در انتها جز خاکستری زیبا و خاطره ای ماندگار چیزی باقی نمی ماند . فقط به یاد داشته باشید این توتون مقدار نیکوتین بالایی دارد ، پیشنهاد میکنم برای پایان خوش یک روز پر از مشغله و استرس ، البته پس از صرف شام یا چیزی در همین مایه ها و پر شدن شکم مبارک ، بنشینید و از کشیدن این توتون نهایت لذت را ببرید . مسلما در بین توتون های تولید شده جدید تحت نام پترسون با تولیدات قدیمی تفاوت هایی وجود دارد که گاه بسیار آشکار و مشخص و گاه قابل چشم پوشی است ، که البته این تفاوت‌ها در بین تمام توتون های تولیدی در سال‌های مختلف در تمام برندها بنا به دلایلی که قبلاً در مورد آن بحث شده است ، وجود دارد . اما در مورد این توتون به طور مشخص روشی پیشنهادی به شما ارائه می گردد که بتوانید تا اندازه زیادی به همان طعم و مزه و رایحه قدیمی دست پیدا کنید . به این منظور شما به یک جار شیشه ای نیاز دارید . توتون خریداری شده را از قوطی به جار منتقل کنید ، ترجیحا ظرفیت جار انتخابی شما از مقدار حجم توتون شما بیشتر باشد ، جار را در گوشه ای تاریک به حال خود رها کنید و آن را فراموش کنید ، بعد از دو الی سه هفته به سراغ آن بیاید ، جار را تکان دهید تا توتون داخل آن کمی مخلوط شود و سپس دوباره آن را به حال خود رها کنید ، هر چه زمان بیشتری سپری شود طعم و مزه توتون به طعم و مزه توتون های قدیمی نایت کپ بیشتر شبیه می‌شود . پس : سپری شدن این زمان به صبر و حوصله و طاقت شما بستگی دارد .

پیپ Peterson Nightcap


Gawith Kendal Hoggarth Balkan Mixture:

محصولی از خانواده انگلیش در سبک توتون های بالکان که ترکیبی از ویرجینیا ، ترکیش اورینتال و لاتاکیا می‌باشد . در جایی آمده است که این محصول بعد از پایان تولید و نایاب شدن توتون : Balkan Sobranie's Original Mixture به منظور پر کردن خلاء این توتون در بازار مصرف ، توسط اساتید تهیه و تولید توتون ارائه شده است . محصولی بسیار با کیفیت از کمپانی : Gawith & Hoggarth که در آن شیرینی ویرجینیا و طعم و رایحه دودی لاتاکیا و ویژگی کرمی / خامه‌ای و ادویه ای ترکیش اورینتال محسوس است . نقش اول در این سناریوی استادانه را لاتاکیا برعهده دارد که در هنگام مصرف بر روی زبان شما خودنمایی می کند و حضور ویرجینیا و ترکیش اورینتال به منظور تلطیف و ایجاد تعادل در این ترکیب می باشد . در داخل قوطی با حجمی از توتون هایی با کات و برش ریبون در طیف رنگی قهوه ای تیره و روشن به طور غالب و مقدار کمتری توتون سیاه و طلایی مواجه هستید . رایحه غالبی که به مشام میرسد بوی شامه نواز لاتاکیای دودی می باشد . برش و کات مناسب این محصول باعث راحتی کار در بارگذاری و سوختن این توتون شده است . ترکیبی بی نظیر از پروفایل طعمی و رایحه ای دودی ، چوبی و زمینی لاتاکیای قبرسی که همراهی ترکیش اورینتال ادویه ای و شیرینی ملیح و خاص ویرجینیا آن را کامل کرده است.

پیپ Gawith Kendal Hoggarth Balkan Mixture

.

خواندن 1799 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 08:28

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید