این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

مروری بر بریرسیگار (برایرسیگار)

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

 من در اینجا قصد بازگو کردن نکات فنی را ندارم بلکه در واقع حاصل تجربه کوتاه مدت خود را با این محصول نسبتا جدید شرح می دهم:

بارگذاری توتون : من بریر سیگار را با توتون پیپ پر می کنم.
از آنجا که کاسه بریر سیگار نسبت به پیپهای معمول، عمق بیشتر و قطر کمتری دارد، به نظر من این مشخصه عمل پک کردن توتون را در کل آسانتر کرده اما دوباره روشن کردن آن را از وسط یا اواخر کار کمی مشکل کرده است.

روشن کردن:
به نظر من مناسبترین وسیله برای روشن کردن، فندک گازی(فندک پیپ یا فندک معمولی) با شعله کنترل شده است نه فندکی که شعله تیز یا حجیم دارد. دلیل آن این است که مثلا فندک زیپو ممکن است خیلی راحت بریرسیگار را بیش از حد داغ کند همینطور هر فندک دیگری با شعله زیاد. ضمن اینکه با توجه با افقی بودن کاسه توتون برخلاف پیپ احتمال سوزاندن دهانه یا رنگ لبه بیرونی وجود دارد.
از این جهت کبریت هم مورد مناسبی است ولی با توجه به حجم کمتر شعله، نیاز به تمرین بیشتری دارد.

داغ شدن:
اگر اهل پیپ کشیدن باشید احتمالا متوجه می شوید که بریر سیگار بیشتر و سریعتر از پیپ داغ می شود که یک دلیل آن می تواند نازکی دیواره باشد.
پس انتظار داغ شدن نسبتا بیشتر بدنه را داشته باشید ولی با توجه به مقاومت بالای این چوب در برابر حرارت زیاد نگران نباشید، فقط مواظب باشید خصوصا دفعات اول، بیش از حد داغش نکنید..
حین اسموک می توانید گاهی سیگار را در قسمت کاسه از بیرون لمس کنید تا حرارت را زیر نظر داشته باشید.
برای داشتن اسموک خنک، آرام کشیدن و همچنین استفاده از توتون با کات روبانی نسبتا درشت (مثل Ilsted Own یا Spring Water exotic cut) توصیه می شود.

درباره استم (قسمتی که به دهان گرفته می شود):
درمورد استم همین بس که بسیار محکم است و به دندان گرفتن آن راحت و جای دندان روی آن نمی ماند.
درباره تعمیر استم آزاد چه می دانید...
حمل:
بریر سیگار یک کپ یا درب چوبی دارد که دهانه آنرا کاملا میپوشاند و به آسانی محکم می شود. بنابراین اگر مثلا توتون را نصفه کشیده باشید می توانید بعد از سرد شدن، کپ را در محل قرار داده و وسیله را داخل کیف یا جیب بگذارید. یا در آخر اگر محل مناسبی برای خالی کردن خاکستر به جا مانده پیدا نکنید باز این کپ کمک می کند تا رسیدن به محل مناسب برای تخلیه خاکستر، از بیرون ریختن ناخواسته آن جلوگیری کنید.
جدا از این موضوع، کیف چرمی جمع و جور همراه این وسیله، علاوه بر زیبایی، در حفظ آن در تماس با وسایل دیگری که ممکن است اطرافش باشد بسیار موثر است.

مقايسه:
گرچه گهگاه شايد بطور ناخودآگاه به سمت مقايسه اين محصول با پيپ مي رويم اما حقيقت آن است كه برير سيگار محصول مستقلي است و بهتر است بدون پيش داوري تجربه شود.
در آخر، توصیه می شود که بین دفعات استفاده، در معرض جریان هوا قرار داده شود تا خشک شود.
خوب است حین مصرف، زیرسیگاری دم دست باشد، چون خاکستر آن به خاطر افقی بودن کاسه ممکن است بیرون بریزد.

پنج خرداد 1394

بهزاد ن.

خواندن 18244 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 بهمن 1398 10:55

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید