این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

ترکیبهای رایج توتون پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

ترکیبهای توتون پیپ به 3 گروه اصلی تقسیم میگردد :
1 . ترکیبات انگلیسی / بالکان :
این ترکیب به طور معمول شامل هیچ ماده افزودنی مصنوعی نیست . توتون لاتاکیا جزء اصلی تشکیل دهنده این ترکیب می باشد . معمولا حداقل یکی از انواع توتون ویرجینیا و یا برلی و شاید کمی اورینتال در این ترکیب وجود دارد . گاهی این ترکیب میتواند شاملتوتون قوی و تند پریک که باعث تندی بیشتر آن میگردد باشد .
2 . ترکیبات ویرجینیا :
انواع مختلفی از توتون ویرجینیا موجود است بطوری که گاهی در یک ترکیب 9 گونه مختلف ویرجینیا وجود دارد . این ترکیب میتواند فقط شامل توتون ویرجینیا  و یا شامل ویرجینیا و مقدار کمی پریک باشد که به این ترکیب به اصطلاح ویرجینیا / پریک اطلاق میگردد . همچنین ترکیبات ویرجینیا میتوانند شامل برلی و یا در برخی موارد حتی لاتاکیا هم باشند .
ترکیبات ویرجینیا معمولا فشرده میگردد و بصورت فلیک برش خورده و عرضه میشوند این ترکیب را میتوان بخوبی نگهداری و کهنه سازی کرد تا به مرور تخمیر گردد و طعم بهتر و ملایمتری پیدا کند .
برای استعمال این گونه ترکیب باید اسموکی آرام و با فاصله زمانی مناسب داشته باشید تا دچار سوزش زبان نشوید . در صورت یادگیری روش استفاده صحیح از این نوع ترکیب به احتمال زیاد هرگز مصرف آن را ترک نخواهید کرد .
3 . ترکیبات آروماتیک :
جزء اصلی این ترکیبات را کاوندیش تشکیل میدهد . با اضافه کردن برخی از طعم دهنده های طبیعی و یا مصنوعی بوی خوشایندی در توتون و رایحه متصاعد شده از آن در هنگام سوختن ایجاد میگردد .
مواد افزودنی معمول در اینگونه ترکیبات شامل : وانیل / شکلات / کارامل / کاکائو / انواع مختلف توت و میوه ها / آجیل / انواع مختلف مشروبات و ... میباشد .
از ایرادهای اصلی این ترکیب میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
اغلب طعم این ترکیبات با بویی که دارند متفاوت است و طعم آنها به خوبی رایحه متصاعد شده نیست .
همچنین سوختن افزودنیها و طعم دهنده های موجود میتواند باعث سوزش زبان گردد .
این ترکیبات به دلیل وجود افزودنیهای زیاد معمولا مرطوب میسوزند و باعث کثیفی و خیس شدن آتشگاه پیپ میشوند . در صورت استفاده از این ترکیبات باید کمی بیشتر به پیپ استراحت داد تا رطوبت و چربی حاصل از سوختن توتون خشک گردد در غیر این صورت باعث ایجاد بوی نامطبوعی در پیپ میشود .
بر خلاف دو ترکیب قبلی ترکیبات آروماتیک را نمیتوان به طور کامل و تا انتهای آتشگاه مصرف کرد در واقع این ترکیبات در یک چهارم پایانی آتشگاه بجای خاکستر شدن خشک میشوند و توتون مرطوب و نسوخته ای که قابل مصرف هم نیست به جای میماند .
ترکیبات دیگری هم چون
American Tobacco Blends
Aromatic Pipe Tobacco
Balkan Tobacco Blends
English Tobacco Blends
Oriental Tobacco Blends
Scottish Tobacco Blends
وجود دارند که ماسترو رحیمی و استاد کامران این دو استاد ارجمند دنیای پیپ اطلاعات کافی در مورد آن را در قسمت های مختلف سایت برای شما عزیزان درج کرده اند

 

خواندن 18326 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 27 دی 1399 10:18

دیدگاه‌ها   

0 #3 bijan 1400-02-05 23:07
عالی بود. مختصر و مفید.
نقل قول کردن
0 #2 منوچهر تاران پور 1399-10-30 14:16
لذت بردم. 8)
نقل قول کردن
0 #1 منوچهر تاران پور 1399-10-30 14:14
بسیار بسیار باعث خوشحالیه که در مورد توتون پیپ
تا این حد تحقیق می شود . تا مردمی که علاقه دارند
تا عالی از ان بهره بگیرند . بیشتر حرفه ای ها توتون
رو به صورت کیلویی مخرند و در ظرف های مناسب ذخیره
و لذت می برند. :-):-);-):-)
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید