این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

توتون پیپ دانهیل|Dunhill

این مورد را ارزیابی کنید
(23 رای‌ها)

 جهت آشنایی بیشتر با تاریخچه توتون دانهیل و هر یک از مدل های دانهیل روی نام آنها در زیر کلیک کنید :

تاریخچه پیپ و توتون دانهیل

Dunhill elizabethan mixture

Dunhill Royal Yacht

Dunhill Durbar

Dunhill De Luxe Navy Rolls

Dunhill My Mixture 965

Dunhill Standard Mixture Mellow

Dunhill The Aperitif

Dunhill mixtutr melow

Dunhill Flake

Dunhill Royal Yacht

Dunhill Three Year Matured Virginia

Dunhill Nightcap

 Dunhill London Mixture


 تاریخچه پیپ و توتون دانهیل

آلفرد دانهیل 1872 تا 1959 متولد انگلستان و پدرش کارخانه کالسکه سازی داشت. با ظهور عصر ماشین، در سال 1893 آلفرد در سن 21 سالگی ، کارخانه را به تولید لوازم و فروش قطعات اتومبیل تغییر کاربری داد.
در سال 1902 اولین مغازه فروش توتون پیپ را که دو اتاق کوچک در طبقه بالا داشت، احداث کرد. اولین پیپ های دست ساز در همین مکان ساخته شدند. تمام تمرکز آلفرد به استفاده از بهترین نوع برایر برای تولید پیپ با بهترین کیفیت ممکن بود. انواع ترکیبهای مختلف توتون پیپ هم در همین مکان توسط وی ابداع شد. در همان مراجعه اول میتوانست متوجه شد که این فروشگاه با دیگر فروشگاه ها فرق اساسی دارد .
مشتریان می توانستند ترکیب توتون خود را سفارش دهند و در هر ویترین با توتون های جدید  با برچسب ها و نام هایی نظیر میکسچر و ... مواجه میشدند. این توتون ها و نوآوری ها در زمینه تولید و ارائه توتون برای مشتریان با سلیقه و خاص پسند بسیار جذاب بود. دانهیل متخصص ترکیب کردن انواع توتون و ابداع کننده بلند های مختلف توتون نظیر نایت کپ، میکسچر 965 و... که تا به امروز جزو بهترین توتون های درجه یک در دنیا به شمار میروند، بود.
تجارت او وسعت گرفت و در سال 1910 کارگاه کوچک پیپ سازی احداث کرد، املاک تجاری خود را در سراسر خیابان دوک افزایش داد و اولین پیپ خود را بنام " برایری " تولید کرد. در سال 1912 کوچکترین برادرش, هربرت و بزرگترین پسرش, آلفرد و بعد از آن در سال 1913 نوه اش, ورنون به تجارت او پیوستند. همچنین او در سال 1912 نقطه سفیدی را به عنوان علامت تجاری پیپ های خود معرفی کرد.
در دوران بعد از جنگ توسعه ای در تولیدات جدید دانهیل مشاهده میشود. کمپانی دانهیل همیشه تضمین می کرد که تمام تولیداتش دارای علامت تجاری مخصوص و نیز حق امتیاز انحصاری هستند. داشتن حق امتیاز سیاستی است که از ابتدا به شدت به طور قانونی پیگیری میشده است. در اوایل دهه 1920 قسمت عمده فروشی و صادرات تجارت دانهیل به " ناتیگ هیل گیت" در نزدیکی بخش پیپ و سیگارت در جاده " کامپدن هیل" منتقل شد.

در سال 1921 کمپانی اولین حکم سلطنتی خود را به عنوان تاجر توتون از ادوارد شاهزاده ویلز دریافت کرد. دانهیل محصولات خود را به وینستون چرچیل و سیگفرید ساسون نیز عرضه کرده است. از دیگر اتفاقات دهه 1920 باز کردن فروشگاه هایی در نیویورک و پاریس بود. در هفته ی بیزنس "بلوم برگ " اعلام شد که دانهیل کالاهای مدرن و لوکس خود را در بازار با اهداف بین المللی نشان داده است. در سال 1924 کمپانی فندک منحصر به فردی را به بازار عرضه کرد. محصولی که دانهیل و برادرش علاقه زیادی به تولید آن داشتند و اولین فندکی بود که با یک دست قابل استفاده بود .
تصمیم دانهیل برای برگزاری آخرین جلسه کمپانی در روز 5 فوریه سال 1929 به علت اوضاع و شرایط شخصی به طور ناگهانی لغو شد. بعد از آن که کمپانی در مسیری با ثبات قرار گرفت, دانهیل احساس کرد که زمان آن رسیده بود تا تمام مسؤلیت را به پسرش آلفرد واگذار کند. او همسرش را ترک کرد و به "ورثینگ" نقل مکان کرد تا به معشوقه قدیمی اش, "ورا میلدرد رایت" بپیوندد. دانهیل مدت کوتاهی پس از مرگ همسرش در روز 28 مارچ سال 1945 با "ورا" ازدواج کرد. سرانجام آلفرد دانهیل در روز 2 ژانویه سال 1959 در خانه سالمندانی واقع در "ورثینگ" از دنیا رفت و در کوره ی " گولدرز گرین" سوزانده شد.

توتون پیپ دانهیل - Dunhillسیاست وی ساخت بهترین پیپ از بهترین نوع برایر بود. جنس اولین پیپ های دانهیل از مرغوب ترین بلوکهای برایر وارداتی از "کالابرین" بود، چون اینگونه برایرها فوق العاده فشرده و محکم و مقاوم و در طیف رنگی از قهوه ای تا قرمز تیره بود.

کالابریا شبه جزیره ای در جنوب ایتالیا است که گونه ای از مرغوب ترین برایر های موجود را داراست .
دانهیل برای عمل آوری بلوکهای برایر قبل از ساخت پیپ ابداعات بسیاری بکار گرفت که بسیاری از آنها تا الان نیز بصورت اسرار شرکت محفوظ مانده اند . مثلا در موردی بلوکهای برایر را چندین ماه در روغن زیتون خاصی قرار میداد . ناگفته نماند که استم های پیپ های دانهیل نیز هنر دست خود دانهیل و بصورت دست ساز بود.

برای سهولت شناسایی استم های دست ساز خود ، در سال 1915 دایره سفید رنگی بر روی استم پیپ در نظر گرفت.
پیپ " برایری " با بدنه قهوه ای تیره تا قرمز تیره با کیفیت بالا ، به سرعت مورد توجه قرار گرفت . جنگ جهانی اول به شناسایی و شهرت پیپ دانهیل کمک شایانی کرد به این صورت که کیفیت بالای پپ های دانهیل متعلق به افسران انگلیسی در جنگ که به کشورهای دیگر فرستاده شده بودند مورد توجه سایر افسران و اشخاص با ملیت های مختلف قرار گرفت و معمولا اولین سوال این بود که این نقطه سفید رنگ بر روی استم به چه معنی است؟ و این پیپ ساخت کجاست؟
با افزایش درخواست و تقاضا برای پیپ های دانهیل در سال 1916 دومین فروشگاه دانهیل هم افتتاح شد. در سال 1917 دانهیل دومین مدل پیپ خود بنام " سند بلاستد " یا " شل " را ابداع و تولید کرد. شماره انحصاری پیپ های مدل شل 17/1484 میباشد. بدنه این مدل پیپ به شکل عمیق ناهموار و به رنگ سیاه تیره است در ساخت این مدل از مرغوب ترین بلوکهای برایر الجزایری استفاده شده است. در بین سالهای 1960 تا 1970 به دلیل وقوع جنگهای الجزیره دانهیل از دسترسی به برایر های الجزایری محروم ماند .وی بزودی این تکنیک را توسعه داد و تکنیک دابل سند بلاست با عمق بیشتر را ابداع نمود .
سومین مدل از پیپ های دانهیل "رینگ گرین – آر جی" نامیده میشود. این نوع پیپ بشکل مستقیم و صاف بوده و کاسه بصورت ناهموار تاحدی شبیه سند بلاست ولی با عمق کمتر و مواج ساخته شده. بسیار خوش ترکیب و خوش دست.
مدل های قدیمی ساخت دست خود دانهیل در حال حاضر بسیار نایاب و گرانبها و جزو بهترین و ارزشمند ترین تولیدات دانهیل میباشند.
این مدل پیپ در ابتدا طعم وانیل داشت که رفته رفته به حالت طبیعی برمیگشت ، توتون در این پیپ بسیار خوب میسوزد و طعم و مزه به بهترین شکل ممکن حس میشود.

پنجمین مدل به نام "تن شل" معرفی شد که از یک نوع درخت برایر به نام "ساردینین برایر" با تکنیک "تن سندبلاست" ساخته میشود. این نوع برایر فشرده تر و محکمتر از نوع الجزایریست و مقاومت بیشتری نسبت به این تکنیک ساخت از خود نشان میدهد در نتیجه محصول به دست آمده از نظر نقش و نگار روی بدنه حالتی طبیعی تر و مواج به خود میگیرد.

ششمین مدل "ردبارک" در سال 1972 معرفی شد و یکی از مدلهای مشهور و پر طرفدار دانهیل است که دیگر تولید نمیشود .رد بارک پیپی است سبک و خوش دست؛ بسیار محکم و مقاوم در برابر حرارت. رنگ این مدل از پیپ های دانهیل در اوایل بسیار روشن تر و مایل به صورتی بود ولی بعدها به قرمز پررنگ تا جگری متمایل شد؛ در ساخت این مدل از یک گونه درخت بریار که چوب آن قرمز رنگ است استفاده شده بود. تنباکو در این مدل از پیپ ها بسیار خوش می سوزد و عطر و رایحه توتون سوخته شده بسیار دلپذیر حس می شود. پیپ ردبارک در سال 1987 بازنشسته و ساخته نمی شود.

توتون پیپ دانهیل - Dunhill

هفتمین مدل " درس " در سال 1973 معرفی شد. بدنه این مدل پوشیده از یک لایه صاف و سیاه رنگ است.
هشتمین مدل "کامبرلند" در سال 1979 معرفی شد و در ساخت آن از تکنیک "سندبلاست" استفاده شده است . دارای بدنه قهوه ای رنگ و لکه مانند با طرحی ملایم و مواج است . استم نیز قهوه ای رنگ و راه راه میباشد . جنس این نوع استم ابداع دانهیل است و تا امروز به همان شکل تولید و استفاده میشود. این مدل همواره به صورت "استریت" (بدون خم) با بدنه ای خرمایی و قهوه ای رنگ و براق و برجسته ساخته میشود. در بعضی از مدلها از تکنیک "گرین بلاست" یعنی دانه دار کردن و شن وار کردن بدنه استفاده میشود.
نهمین مدل "چسنات" در سال 1983 معرفی شد. جنس برایر و استم و رنگ این مدل مشابه مدل کامبرلند میباشد فقط نوع فینیش و شکل کاسه در این مدل منحصر بفرد است.
دهمین مدل "کانتی"در سال 1986 معرفی شده است .در ساخت آن از دو تکنیک همزمان "تن سندبلاست" و "کامبرلند" استفاده شده است . این مدل در سال 2006 به صورت لیمیتد تنها در تعداد 150 عدد تولید شد و یکی از مدلهای ممتاز و برجسته دانهیل است.
یازدهمین مدل "راست" در سال 1988 معرفی شده است. این مدل با بدنه ای قهوه ای رنگ مایل به سرخ تیره و براق و صاف ساخته میشود.
دوازدهمین مدل "امبر روت" آخرین مدل ساخت دانهیل در سال 1988 معرفی شد . طرح و رنگ بدنه این مدل زرد مایل به نارنجی است همانند مدل "روت برایر" این مدل هم بسیار گرانبها و نایاب میباشد و تنها در تعدادی از نمایندگی های دانهیل یافت میشود. بعضی از اقسام این مدل در طرحی به نام "امبر فلیم" با بدنه ای مستقیم و پوششی براق ساخته میشوند.
این 12 مدل پیپ های دانهیل بود که شرح داده شد . آلفرد دانهیل در سال 1928 بازنشسته شد و از آن تاریخ به بعد تمامی کارها توسط افراد فامیل و شرکای شرکت دنبال و با همان کیفیتی که دانهیل پایگذاری کرده بود ادامه یافت . در سال 1921 آلفرد دانهیل فروشگاه های خود در پاریس و نیویورک را احداث کرد و در سال 1924 بیش از 260 هزار پیپ در سراسر دنیا به فروش رفته بود .
از سال 1952 برای ساخت پیپهایی با تکنیک "سندبلاست" از "ساردینین برایر" استفاده شده است.
توتون دانهیل معطریا غیر معطر؟؟؟
در کانال تلگرام انجمن پیپ بارها در این مورد توضیح دادیم و از اونجایی که با تداعی شدن دانهیل در ذهن عطر و بوی خیلی خوب به یادمون میاد.
نا خودآگاه از ان جایی که اکثرا توتون های معطر همچون توتون کاپتان بلک می پسندند بزرگترین اشتباه رودر تصمیم گیری انتخاب توتون انجام میدیم و اون اینکه از توتون کامل اسانسی کاپتان بلک به یک باره بخواهیم بیایم روی توتون دانهیل بدون اسانس با بوی طبیعی توتون و سبک انگلیسی و خاص.
تنوع بی نظیری از توتون کم یاب و خاص دانهیل موجود می باشد.
توتون های کهنه شده دانهیل زبانزد دنیای پیپ کش های حرفه ای دنیا می باشد.
ترکیبی دلنشین از توتون اورینتال و ویرجینیای روشن و قرمز که فشرده شده و بسیار اندک تفت داده شده، یک ترکیب عالی برای شروع یک روز عالی.
ترکیبی برای تمام دوران ها، به این دلیل که نسلهای مختلف پایپرها از آن استفاده کرده و لذت برده اند و تا آنجایی که من تحقیق کرده ام برای اولین بار در سال 1912 به بازار مصرف عرضه شده است و همین امر، اثبات این مدعی است. توتونی که بیش از یک قرن در صدر فروش قرار گرفته است.
در یک جمله: یک ترکیب عالی.

یکی از دلایل شهرت و محبوبیت این توتون در سادگی آن است . ترکیبی ساده و در عین حال استادانه از ویرجینیا و اورینتال که در آن مقدار بسیار اندکی لاتاکیا هم مورد استفاده قرار گرفته.
ترکیب رنگی دلنشین از توتونهای قهوه ای و برنزه و بوی مطبوع اورینتال که از بسته بندی قوطی به مشام میرسد و عطر و بوی دودی ملایم که به خاطر وجود لاتاکیاست.
این ترکیب مناسب کسانی که به دنبال چشیدن طعم ها و اسانس های مختلف هستند، نیست. مناسب برای کسانی است که به دنبال عطر و طعم واقعی و طبیعی توتون هستند.
همانطور که از اسم آن پیداست، مناسب ساعات اولیه روز و زمانی است که هنوز درگیر مشغله های روزمره نشده اید و در حالی که مشغول خواندن روزنامه صبح و یا قدم زدن در منزل هستید بهمراه یک فنجان قهوه از آن لذت ببرید. توتون پیپ دانهیل - Dunhill

یک ترکیب کاملا کلاسیک و عالی.
فقط پیپتان را پر کنید، تمپ کنید، روشن کنید و پک بزنید و لذت ببرید.
نیازی به بکارگیری روشهای مختلف بارگذاری ندارید!
نیازی به روشن کردن های متوالی ندارید!
و نیازی به تمرکز بر روی توتون و مراقبت از آن ندارید!
به عقیده شخصی، توتونهای دانهیل همانند یه سرو رعنا در میان سایر برندهای توتون، میباشند.
نمونه ای کامل از درخشش، کلاس و دلفریبی و...
و این توتون نیز مستثنی از دیگر توتونهای دانهیل نیست.
پاسخ دانهیل به خواسته پایپرهایی که نیاز به ترکیبی داشتند که در مواقع فراغت از مشغله روزانه، بنشینند و از طعم و عطر واقعی و طبیعی توتون لذت ببرند و نوشیدنی صبح گاهی شان را میل کنند ، فارغ از دنیای اطراف!
ذکر این نکته ضروری است که بدلیل ترکیب خاص این توتون و به دلیل اینکه معمولا در ساعات اولیه روز استفاده میشود و در این ساعات بدن آمادگی جذب بالایی دارد و احتمالا در هنگام مصرف آن، ناشتا هستید، مراقب جذب بالای نیکوتین و گیرایی آن باشید.
پس به مقدار کم و در آرامش کامل مصرف کنید و لذت ببرید.
به نظر بنده شاید بتوان گفت مناسب دوستانی باشد که سیگار مصرف میکنند به دلیل عطر و طعم طبیعی که دارد.
شاید بتوان آن را با توتون ساموئل گاویث، کامن ولث مقایسه کرد با طعم و عطر لاتاکیای بسیار کمتر و با تندی و تیزی اورینتال بیشتر و با عطر و بوی طبیعت و چرم مانند.
و در انتها یک پیشنهاد بنا بر تجربه شخصی:
نصف قوطی توتون دانهیل نایت کپ را با سه چهارم قوطی توتون دانهیل ارلی مورنینگ، ترکیب کنید ، مصرف کنید و لذت ببرید .
گیرایی: متوسط به بالا
طعم دهنده خاصی ندارد
توتون استاندارد میکسچر دانهیل (STANDARD MIXTURE MEDIUM)

بار دیگر توتونی از برند فاخر دانهیل همانند سایر توتونهای این کمپانی, در یک کلمه می توان آن را توصیف کرد: عالی!
محصولی از دانهیل, بلند شده توسط دانهیل، سبک انگلیش, ترکیب شده از لاتاکیا, ترکیش ارینتال, ویرجینیای مناطق کارولینای شرقی و جورجیا که بصورت ریبون کات شده است با ظرافت و دقت خاصی که از دانهیل میتوان انتظار داشت، قطعاتی با طول و عرض مناسب که کار را برای بارگذاری توتون و روشن کردن آن تاحد ممکن راحت و آسان میکند , براحتی میسوزد و در آخر تنها اندکی خاکستر بجای میماند. (چقدر شاعرانه)
ترکیب رنگی از خانواده کرم و قهوه ای به جهت توتون ویرجینا و رنگ تیره به علت حضور لاتاکیا و ارینتال .
از لحاظ طعم و مزه ملایم تر از استاندارد میکسچر معمولی است و بر خلاف آن که گاهی باعث سوزش زبان می شود به دلیل تندی ارینتال موجود در آن, در ورژن مدیوم این توتون خبری از تندی و سوزش نیست.
در ابتدا طعم شیرین و دلچسب ویرجینا بعد از آن طعم آجیلی ارینتال و در انتها سایه ای از لاتاکیا, شاید بتوان گفت که در این توتون لاتاکیا رل پشت صحنه را ایفا میکند.
البته این نکته را ذکر کنم که منظور از ملایم و لایت بودن این توتون در مقایسه با توتون های سنگین سبک انگلیش مانند نایت کپ میباشد وگرنه نسبت به سایر توتون ها همچین لایت هم نیست ها! برای دوستانی عرض کردم که عادت به سبک انگلیش و توتون های سنگین ندارند بنابر تجربه شخصی پیشنهاد میکنم برای اوقات بعد از ظهر و شب ترجیحا پس از صرف وعده غذایی در محیطی آرام مصرف شود تا هم از توتون لذت ببرید و هم از گذشت زمان.
در آخر یک نکته به جهت چالش دوستان عرض کنم: در این توتون شخصا ردپایی از آب انگور کهنه شده البته از نوع سفید حس کردم, گفتم شاید دوستان نیز همچین تجربه ای داشته باشند.
پس ما را از تجربیات خود از مصرف این توتون در فوروم انجمن پاسارگاد بی نصیب نگذارید. سپاس!


توتون دانهیل | dunhill elizabethan mixture

یکی دیگر از محصولات دانهیل که تولید آن برای مدتی متوقف شده بود و از سال 2013 توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی تولید آن شروع و به بازار عرضه شد.
حاوی ویرجینیا روشن و تیره و پریک.
توتونی باب میل دوستداران ویرجینیا با طعمی اسپایسی آجیلی.
شاید بتوان آن را با رول کیک مک بارن و یا Dunhill Deluxe Navy Rolls مشابه دانست اما با شدت کمتر و ملایمتر.
عطر و بوی ویرجینیا کاملا مشخص است البته بهمراه عطر میوه ای و آلو.
بصورت ریبون برش داده شده به سبک دانهیل.
ترکیب رنگی از زرو و قهوه ای روشن تا تیره و قرمز.
براحتی بارگذاری می شود و میسوزد، رطوبت مناسبی دارد.
هر چه به انتهای کار نزدیک تر می شود طعم اسپایسی و گیرایی آن بیشتر می شود .


توتون دانهیل | Dunhill Royal Yacht

توتونی به معنی واقی لاکچری و سلطنتی.!
برپایه ویرجینیا از انواع مختلف و البته از بهترین ها.
مظلبی که در مورد این توتون میتوان گفت این است که محصولی است خاص برای سلیقه های خاص ، کسانی که توتون های پایه ویرجینیا می پسندند و البته در مورد این توتون ، ویرجینیایی با عطر و طعمی بسیار خاص بر پایه آلو 1 با ترشی خاص شاید شبیه رب گوجه و با رطوبتی نسبتا بالا.
با رگه هایی از عطر چرم و رزین. ترکیبی کاملا خاص.
پیشنهاد می شود: بعد از تهیه این توتون مدتی آن را کنار بگذارید تا کهنه شود و اگر هم طاقت دارید بعد از چند سال مورد استفاده قرار دهید.
توجه: این محصول دارای نیکوتین و جذب نسبتا بالایی است توصیه می شود بعد از مصرف وعده غذایی استفاده شود.


توتون دانهیل | Dunhill Durbar

شاهکار دیگری از دانهیل و بازهم در سبک انگلیش.
در ابتدا توجه داشته باشید که این محصول برای مدتی تولید نمی شد و از سال 2014 تولید دوباره آن از سر گرفته شد و توسط  گروه تنباکوی اسکاندیناوی بلند می شود.
ترکیب بی نظیری از ویرجینیا روشن و تیره، لاتاکیا و اورینتال .
با طعمی ملایم و عطری مختص توتون های سبک انگلیش از نوع دانهیل که بصورت میکس کات شده است.
تکه های ویرجینیا که بصورت ریبون و فلیک شکسته و باریک با رنگ روشن و تیره دیده می شوند و قطعات لاتاکیا ریبون کات شده همگی در کنار اورینتال ، ترکیب بی نظیر دیگری از دانهیل را به مصرف کننده هدیه کرده است.
با نگاه به این ترکیب و شناخت محتویات آن و حضور ترکیش اورینتال می بینبم که نام این محصول کاملا معنا پیدا می کند: Durbar که اشاره ای به دربار سلاطین عثمانی دارد.
نیمه ابتدایی کاملا ملایم و ارام و لطیف می سوزد و طعمی با همین مشخصات و از نیمه دوم به بعد طعمی دودی و آجیلی و پرمی و قویتر و محسوس تر با درصد نیکوتین کمی بیشتر و به لطف حضور اورینتال در این ترکیب شاهد تغییرات مداوم در طعم آن در طول مدت سوختن خواهیم بود.
می توان گفت بسیار نزدیک به ترکیبات بالکان می باشد. در این محصول اورینتال نقش اصلی را بازی می کند و لاتاکیا و ویرجینیا نفش های مکمل را برعهده دارند.
دوستانی که از مصرف توتون های استاندارد میکسچر، میکسچر 965 و لندن میکسچر لذت برده اند میتوانند از این محصول نیز استفاده کنند و بطور حتم لذت بیشتری نصیبشان خواهد شد.


توتون دانهیل | Dunhill De Luxe Navy Rolls

توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی در دانمارک تولید می شود. ترکیبی از  ویرجینیای دست چین شده از برزیل و آفریقا بهمراه پریک منطقه لوئیزیانا که این ترکیب محصولی آروماتیک البته به سبک انگلیش و بصورت طبیعی ارائه داده است.
بصورت سکه ای برش داده شده است در نتیجه نیاز به هوادهی قبل از بارگذاری بدلیل رطوبت بالا، دارد.
طعم و عطری مرکب از شیرینی ویرجینیا بهمراه تند و تیزی و ادویه ای پریک البته نه چندان فلفلی در کنار عطر کچاب مانند که ترشی خاصی به این ترکیب بخشیده است.
شاید بتوان این محصول را مشابه Escudo Navy De Luxe و یا Royal Yacht و حتی Hyde Park دانست البته در عین حال با عطر و طعم و ویژگیهای مختص به خود.
به آسانی میسوزد فقط هوادهی قبل از بارگذاری فراموش نشود.
طعم ادویه ای پریک کاملا حس می شود در کنار شیرینی خاص ویرجینیا.
در کل محصولی است که هم دوستداران سبک انگلیش را راضی نگه می دارد و هم هواداران آروماتیک البته از نوع ساده و طبیعی و بدون افزودنی.


توتون دانهیل | Dunhill My Mixture 965

پیشنهادی برای دوستداران و طرفداران سبک انگلیش (اسکاتیش)
محصولی که به جرات میتوان گفت کاندیدایی سربلند و لایق برای عضویت در تالار مشاهیر توتون پیپ می باشد.
محصولی از برند دانهیل با ترکیبی استادانه و بی نظیر از سراسر دنیا!

ترکیبی بی نظیر از لاتاکیای خوش عطر و طعم بهمراه ویرجینیای مقدونیه ای روشن و شیرین و ترکیش اورینتال و کاوندیش قهوه ای که در کنار هم محصولی با کیفیت و دلچسب به مصرف کننده هدیه داده است.
تا دهه هفتاد بطور مستقیم توسط دانهیل بلند و تولید میشد ولی در حال حاضر توسط ارلیک و زیرنظر گروه تنباکوی اسکاندیناوی تولید و عرضه می شود.
یکی از بهترین میکسچر های تولید شده دانهیل با عطر و بویی شامه نواز که میتوانید مدتها از استشمام آن لذت ببرید. بصورت ریبون برش داده شده است.
با طعمی آجیلی و دودی و چوبی و چرمی و در عین حال شیرینی میلیحی که بخاطر وجود ویرجینیاست. ترکیبی بی نظیر از عطر و طعم های در کنار هم. براحتی بارگذاری می شود و به آسانی میسوزد.
بر روی درب قوطی با کلمه COOL برخورد خواهیدکرد! با توجه به تجربه شخصی هر دو معنی این کلمه قابل برداشت است!
هم توتونی باحال و دلچسب است و هم به واقع خنک و آرام میسوزد بطوریکه اگر اسموکی آرام و مناسب داشته باشین به هیچ وجه با حرارت و گرمای بدنه پیپ مواجه نخواهید شد.
بهترین برگ های ویرجینیای طلایی، منتخبی از بهترین های ترکیش / اورینتال و حضور حجمی دقیق و به اندازه از لاتاکیای قبرسی و در آخر ورود کاوندیش قهوه ای که ملاحت خاصی به این محصول افزوده است .
در هنگام مصرف دنیایی از طعم ها را حس خواهید کرد ! شیرینی خاص ویرجینیا، طعم آجیلی و فلفلی و تندی و تیزی خاص ترکیش / اورینتال، طعم و رایحه منحصر به فرد دودی و مطبوع (البته از نظر دوستداران) توتون لاتاکیا ملاحت و شیرینی ظریف و لطیف ناشی از وجود کاوندیش قهوه ای!
هارمونی کلاسیک و بی نقص از برندی به معنای کلمه کامل!
پیشنهاد می کنم تا هنوز فصل سرما تمام نشده، لذت کشیدن این توتون را از دست ندهید و اگر هم قبلا آن را تجربه کرده اید، تکرار این تجربه لذت بخش را از خود دریغ نکنید.

پیشنهاد دیگر اینکه: گزینه مناسبی است برای کسانی که به مصرف توتون های کهنه علاقه دارند ! حتما چند قوطی از این توتون را برای استفاده در آینده حتی در فصل بهار و تا قبل از رسیدن گرمای تابستان، ذخیره کنید که تا آن موقع جادوی گذر زمان کار خود را کرده و لطافت و ملاحت این توتون بیشتر شده و مناسب هوای مطبوع بهاری خواهد شد.
در انتها به یاد داشته باشید در هنگام مصرف این توتون آرامش و صبر و تامل بسیار را چاشنی کار کنید تا لذتی چند برابر عایدتان شود!
تجربه استفاده از این توتون را از دست ندهید! و در آخر یکی از توتون های مورد علاقه من!


توتون دانهیل | Dunhill Standard Mixture Mellow

محصولی دیگر از دانهیل از خانواده استاندار میکسچرسبک انگلیش حاوی لاتاکیا، ترکیش / اورینتال، ویرجینیای مناطق کارولینای شرقی و جورجیاطعم غالب و اولیه ویرجینیا هست بعد از آن اورینتال و در پرده آخر لاتاکیا هنرنمایی می کند.
بصورت ریبون برش خورده است تا حدودی ملایم تر از استاندارد میکسچر مدیوم در هر حال یک محصول با کیفیت در سبک انگلیش مناسب مصرف روزانه و هوای سرد این روزها هوادهی در صورت نیاز و اسموک آرام فراموش نشود.


توتون دانهیل | Dunhill The Aperitif

ترکیبی بی نظیر و متعادل از ویرجینیا، کاوندیش، لاتاکیا، ترکیش ارینتال و همانطور که از اسمش پیداست اشتها برانگیز مناسب برای پیش از صرف شام دوستانی که از توتون میکسچر 965 دانهیل استفاده کرده اند حتما از این محصول نیز خوششان خواهد آمد.
البته نسبت به 965 لاتاکیای کمتری دارد و حاوی کاوندیش از نوع انگلیسی می باشد.
تفاوت کاوندیش انگلیش و امریکن در این است که در کاوندیش امریکن از برلی طعم دار شده استفاده میشود و در کاوندیش سبک انگلیش از ویرجینیای بخار پز شده و فشرده شده و بدون طعم استفاده میشود این محصول در سبک اسکاتیش میباشد با طعمی تاحدی فلفلی، معمولا رطوبت مناسبی دارد.
اما اسموک ملایم فراموش نشود.


توتون دانهیل | dunhill mixtutr melow

امروز تصميم گرفتم تجربه خودم رو از توتونهاي كه استفاده ميكنم بر اساس برداشت خودم با انجمن و تيم پاسارگاد به اشتراك بگذارم.
توتون dunhill mixtutr melow كه يك توتون كه تركيبي از ويرجينيا و لاتاكيا ميباشد من خودم هميشه علاقمنديم به لاتاكيا می باشد امروز اين تونون رو تست كردم ويرجينيا كه هميشه يك شيرينی خاص خودش را دارد در اين تركيب غالب و بسيار تركيبي لذت بخش به وجود اورده اين توتون بسيار سبك دود ملايم ويك اسموك رضايت بخشی دارد من تا همين لحظه كه برای شما مينويسم احتياجی به روشن كردن مجدد نداشته كات اين توتون ribbon و ارام ميسوزد و يك خاكستری سبك از خود به جا ميگذارد اميدوارم اين تجربه مورد استفاده شما قرار بگيرد.


توتون دانهیل | Dunhill Flake

توتون Dunhill Flake محصولی باب طبع دوستداران ویرجینیا است.
اگر از هواداران توتون های ویرجینیا بیس هستین مسلما کلکسیون توتون های شما بدون حضور این توتون کامل نخواهد بود.
ترکیبی از ویرجینیای زرد روشن که در مجاورت هوا خشک و عمل آوری شده بهمراه ویرجینیای قرمز و نارنجی که تحت فشار آماده و کهنه شده.
با عطر و بویی خاکی و علفی و رگه ای از ترشی و مرکبات.
بطور اسرارآمیزی تازه و در عین حال کهنه!!!
محصول دانهیل که توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی تهیه و بلند شده.
بصورت فلیک برش خورده که به همین خاطر هوادهی قبل از بارگذاری را فراموش نکنید.
مثل همیشه اسموک های آرام داشته باشید.


توتون دانهیل | Dunhill Royal Yacht

توتونی به معنی واقی لاکچری و سلطنتی.!
برپایه ویرجینیا از انواع مختلف و البته از بهترین ها. با رگه هایی از عطر چرم و رزین. ترکیبی کاملا خاص.
مطلبی که در مورد این توتون میتوان گفت این است که محصولی است خاص برای سلیقه های خاص ، کسانی که توتون های پایه ویرجینیا می پسندند و البته در مورد این توتون ، ویرجینیایی با عطر و طعمی بسیار خاص بر پایه آلو ! با ترشی خاص شاید شبیه رب گوجه و با رطوبتی نسبتا بالا.
پیشنهاد می شود: بعد از تهیه این توتون مدتی آن را کنار بگذارید تا کهنه شود و اگر هم طاقت دارید بعد از چند سال مورد استفاده قرار دهید.
توجه: این محصول دارای نیکوتین و جذب نسبتا بالایی است توصیه می شود بعد از مصرف وعده غذایی استفاده شود.


توتون دانهیل | Dunhill Three Year Matured Virginia

محصول دیگری از دانهیل بر پایه ویرجینیا پیش کش شده به دوست داران ویرجینیا.
ترکیبی از ویرجینیای قرمز بهمراه ترکیش اورینتال با طعم میوه ای و مرکبات.
نکته مهم درباره این توتون این است که در سال 2007 تولید آن متوقف و از سال 2015 تولیدش ازسر گرفته شد.
جالب است بدانید که برخلاف این موضوع که این محصول بیشتر به سبک انگلیش است ولی در بین آروماتیک دوستان هم طرفداران زیادی دارد.
به نقل یکی از دوستان در هنگام بازکردن درب قوطی بر سر دوراهی قرار خواهید گرفت که برای مصرف این توتون دلچسب قاشق بیاورید و یا پیپ خود را بارگذاری کنید.
توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی تهیه و بلند و بصورت ریبون کات شده است.
هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز و اسموک های آرام و ملایم فراموش نشود.


توتون دانهیل | Dunhill Nightcap

در همین ابتدا باید گفت این محصول نیازی به معرفی ندارد.
می توان گفت یکی از متعادل ترین ترکیبات سبک انگلیش است و شاید بتوان آن را در صدر این جدول قرار داد البته به نظر نگارنده.
یک هارمونی بی نظیر از لاتاکیا, ویرجینیا, اورینتال و پریک که در کنار هم قطعه ای زیبا و دل نشین بنام نایت کپ را در دل شب برای دوستداران این سبک به ترنم در می آورد.
لازم به ذکر است که تمام عناصر این ترکیب در نوع خود بی نظیر و به سبک و روش خاص و انحصاری عمل آوری شده اند.
در همان ابتدای کار با باز کردن درب قوطی با استشمام عطر و رایحه این توتون تمام توصیفات و تعریفات در برابر آن ناچیز به نظر می آیند.
جزء اصلی این ترکیب لاتاکیاست که نقش خود را به نحو احسنت ایفا می کند و در ادامه ویرجینیا, اورینتال و پریک به نقش آفرینی می پردازند.
براحتی آتش می گیرد و به زیبایی می سوزد, خنک و آرام, و در انتها جز خاکستری زیبا و خاطره ای ماندگار چیزی باقی نمی ماند.
فقط به یاد داشته باشید این توتون مقدار نیکوتین بالایی دارد, پیشنهاد میکنم برای پایان خوش یک روز پر از مشغله و استرس, البته پس از صرف شام یا چیزی در همین مایه ها و پر شدن شکم مبارک, بنشینید و از کشیدن این توتون نهایت لذت را ببرید.
در انتها باید عرض کنم: شانس لذت بردن از این قطعه زیبا و ماندگار هنری ( نایت کپ ) اثر هنرمند بزرگ عالم پیپ و توتون, آلفرد دانهیل کبیر را, حتی برای یک بار هم که شده از دست ندهید.


توتون دانهیل | Dunhill London Mixture

تا دهه ۷۰ میلادی توتون های دانهیل توسط خود کمپانی تهیه و تولید می شدند پس از آن تولید آنها به کمپانی Murray's & Sons سپرده شد و مدتی هم برعهده کمپانی Orlik بوده است و از سال ۲۰۱۸ به طور رسمی امتیاز تولید این توتون ها به هلدینگ Scandinavian Tobacco Group
واگذار شد و از آن سال تا کنون این توتون ها توسط کمپانی پترسون که زیرمجموعه این هلدینگ می باشد تهیه و تولید و روانه بازار شده است با همان نام ها و ذکر نام پترسون به جای دانهیل بر روی قوطی های بسته بندی یکی از اعضای این خانواده توتونی است به نام Dunhill Mixture از خانواده انگلیش و در سبک بالکان .
توتونی که به یاد دوران قدیم و ویکتوریایی شهر لندن تهیه و تولید شده است و تصویری از عطر و طعم اتمسفر آن روز های لندن را در ذهن تداعی میکند ، تلفیقی از نمناکی و رطوبت آب و هوای لندن در کنار بوی انبارهای کاه و اصطبل های آن روزهای لندن که در هوای شهر پراکنده بوده، به همراه بوی دود و چوب سوخته که فضای شهر را پر می‌کرد و شاید کمی عطر و بوی مرکباتی و آمونیاک .
تشکیل شده است از گونه های مختلف ویرجینیای کهنه شده و توتون های ترکیش / اورینتال و اندکی لاتاکیا .
در تولیدات قدیم لاتاکیای سوری مورد استفاده قرار می گرفته است و در نمونه‌های جدید به دلیل عدم دستیابی به این نوع لاتاکیا به دلیل جنگ های سوریه از نوع قبرسی در آن استفاده می‌شود .
در طول تاریخ هر یک از تولیدکنندگان بسته به سلیقه و صلاح دید خود تغییرات اندکی در تهیه و تولید توتون ها ابراز می کردند به طوری که ترکیب نهایی با همان دستور قدیمی تولید می شده اما با امضای انحصاری تولید کننده آن .
تغییراتی مانند تفاوت‌های کوچکی در برش توتون در طول و یا عرض و ضخامت آنها که باعث تغییرات اندکی در طعم و مزه و ویژگی‌های دیگر توتون می شده است و یا استفاده از گونه‌های مختلف ویرجینیا و یا جایگزینی لاتاکیای قبرسی به جای سوری .
توتونی است ملایم با عطر و طعم دودی ، چوبی ، زمینی و تند و تیز و ادویه ای به دلیل وجود توتونهای ترکیش / اورینتال و لاتاکیای قبرسی به همراه عطر و طعم خاص ویرجینیا شامل بوی کاه و علف و شاید کمی مرکباتی و ترش و شیرینی ملیح خاص آن .
معمولاً به دلیل خاصیت ذاتی ترکیبات انگلیش سطح رطوبت مناسبی دارد اما در صورت لزوم هوادهی قبل از بارگذاری فراموش نشود .
سعی کنید اسموک آرام و ملایمی داشته باشید .


 

خواندن 17805 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 شهریور 1399 17:02

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید