این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

سوسک توتون یا لازیردرما

این مورد را ارزیابی کنید
(15 رای‌ها)

مشکلی که شاید در نگهداری سیگار ها پیش بیاد وجود تخم های سوسک های میکروسکوپی در بعضی سیگار هاست البته مشکل این نیست و در واقع مشکل از زمانی شروع می شود که با نگهداری سیگار ها در هیومدور با دما و رطوبت بالا و تبدیل این تخم ها به سوسک هایی می شود که سیگار ها رو  شروع به خوردن می کنند.
البته اگر شرایط هیومدورتون خوب باشد با این مشکل رو به رو نخواهید شد.
اما اگر با این مشکل رو برو شدید باید به این صورت سریع عمل کنید :

ابتدا تمام سیگار ها رو خارج کنید و هر سیگاری که اثر خوردگی دارد رو دور بندازید بعد سیگار های سالم رو داخل کیسه های پلاستیکی زیپ دار قرار بدید و به مدت 8 تا 9 ساعت داخل یخچال قرار بدید .(البته بعضی ها این مدت زمان رو یک روز یا یک شب در نظر می گیرند. ) بعد سیگار ها رو از یخچال خارج کرده و حداقل به مدت 24 ساعت  داخل فریزر قرار بدید و در مرحله بعد این پروسه رو بر عکس انجام بدید یعنی دوباره سیگار ها رو داخل یخچال و بعد برای مدت کمی در محیط قرار بدید تا دمایی مساوی با دمای محیط پیدا کند علت این کار ها این هست که این سرد و گرم شدن ها سیگار ها رو خراب نکند. خوب حالا کافیست که سیگار هاتون رو به هیومیدور که کامل تمیزش کردید بر گردونید.
(البته بعضی ها هیومیدور رو هم داخل فریزر قرار می دهند که این کار فقط برای هیومیدور های کوچک قابل انجام هست البته خوب اینکار رو بعضی ها پیشنهاد نمی کنند.)

نویسنده : آقای امین هنجانی ( از اعضای انجمن پاسارگاد )

خواندن 9627 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید