این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

روش طعم دار کردن خانگی يا سنتی توتون

این مورد را ارزیابی کنید
(23 رای‌ها)

میخواهیم نحوه طعم دار كردن توتون رو آموزش بدم. اول اینکه شاید بپرسید طعم دار كردن توتون یعنی چی؟

روش های مختلفي برايی معطر كردن و طعم دار كردن توتون استفاده مي شود .بين بلند كردن و طعم دار كردن توتون تفاوت هايی وجود دارد.پيچيدگي دنيای توتون و تنوع آن خارج از تصور است


برای طعم دار كردن توتون به وسایل زیر نیازمندید:
۱- توتون ساده بدون اسانس
۲- ۲ یا ۳ قاشق شکر
۳- قهوه جوش معمولی (همون شیر جوش)....
۴- کاغذ شمعی
۵- ۲ تکه چوب که حداقل به اندازه کف دستتون باشه
۶- فر یا اون (منظورم به هیچ وجه مایکروفر نیست)
خوب. اول ۲ یا ۳ قاشق شکر رو توی قهوه جوش میریزید و میزارید روی شعله بلند گاز. وقتی که شکر کارامل شد، یعنی کاملا سیاه شد، ۳ قاشق آب جوش روی اون میریزید.
۱۰۰ گرم توتون ۱۰۰٪ طبیعی خالص رو روی روزنامه پهن کنید و مایع کارامل رو روی اون بریزید. حالا کاملا با دست ورزش بدید که توتون به هم نچسبه. این کار رو ۵ دقیقه ادامه بدید.
بعد نوبت به محکم کردن توتون میرسه. اونو لای ۲ تا چوب بذارید و با گیره محکم ببندینش. اگه از گیره صنعتی هم استفاده کنید بد نیست. یا چند تا کتاب روی چوبها بذارید.
بعد از گذشت ۲ ساعت توتون رو از لای چوبها بیرون بیارید و بذارید توی کاغد شمعی و توی یک جعبه قابل پلمب قرار بدین. حالا فر یا اون رو روشن کنید و روی دمای ۱۲۰ یا ۱۴۰ تنظیم کنید و بذارید تا ۱۰ دقیقه گرم بشه. بسته رو توی فر یا اون قرار بدین و بذارید ۵ دقیقه بمونه.
بعش فر رو خاموش کنید ولی توتون رو تا ۲۴ تا ۴۰ ساعت بذارین اون تو بمونه.
بعد از تقریبا ۱۲ ساعت توتون شما آماده استفاده است. می تونید اونو به دیگران هم تعارف کنید تا اونها هم امتحانش کنن و نظر بدن.


ماسترو رحیمی توتون های مختلفی رو فقط با اسانس های طبیعی و به روشی سنتی بلند می کنند و در امور کهنه کردن توتون شماره یک هستند.
ايشان با سالها تجربه با همكاری تيم مديريت انجمن پيپ ايران و استاد كامران و علاقمندی مشتريان توتون های مختلفی را تهيه وعرضه نمودند
از بلند های معروف و فرآوری های خاص توتون های خاص ايشان می توان ويرجينيا فليك و ميكس لاتاكيا و روپ سنگين رو نام برد
همچنين جهت علاقمندان توتون های معطر كاپتان مولد و يونيك آرما مورد توجه معطر پسند ها قرار گرفتهاست
همچنين توتون های كيك ايشان مورد توجه همگان قرار گرفته است

 

خواندن 11556 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 11:31

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید