این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

توتون لاتاکیا|Vintage Latakia

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

همانطور که میدانید لاتاکیا نوعی برگ توتون پیپ  نیست! بلکه فرایندی است که در آن انواع مختلف برگ توتون تبدیل به محصولی بنام لاتاکیا می شوند.


منشا و مبدا تولید لاتاکیا شهر بندری لاذقیه در سوریه است که نام خود را نیز از نام همین شهر یعنی لاذقیه ( لاتاکیا ) وام گرفته است.
البته امروزه بغیر از سوریه در قبرس نیز به تولید لاتاکیا می پردازند.

در سوریه بیشتر از توتونی بنام  Skek Al Bint برای تولید لاتاکیا استفاده میشود و در قبرس بیشتر از توتون Smyrna استفاده می گردد که هر دو از خانواده توتون های ترکیش / اورینتال هستند.
روال کار به این صورت است که برگ های توتون در اتاق هایی معمولا چوبی بر روی داربست هایی از سقف آویزان میشوند و در کف این اتاقک ها آتشی روشن میکنند.
در سوریه از چوب بلوط سوری ، کاج سرخ و .... بعنوان ماده سوختنی برای ایجاد آتش استفاده می شود و در منطقه قبرس از چوب درخت سرخ دار، کاج سرخ، نوعی سرو کوهی و .... !

بعد از گذشت زمان دود حاصل از سوختن چوب ها، برگ های معلق توتون را اشباع کرده و باعث تغییر رنگ و سیاه و تیره شدن آنها میگردد و همچنین مزه و عطری مشخص و خاص به آنها میدهد.

لاتاکیای سوری دارای عطر و مزه ای دلچسب و خاص است و لاتاکیای قبرسی گیرایی و شدت و عطر و مزه دودی بیشتری دارد.
لاتاکیا یکی از اجزا اصلی در صنعت توتون است بخصوص برای تولید ترکیبات انگلیش، بالکان و همچنین به مقدار ناچیزی در برخی ترکیبات آمریکایی و گاهی نیز به تنهایی و بصورت لاتاکیای خالص بعنوان محصولی خاص و ناب به بازار عرضه می شود.

 با توجه به شرایط موجود ، دستیابی به ترکیباتی که حاوی لاتاکیا سوری باشند تقریباً غیرممکن شده است مگر در تولیدات سال های قدیم .

پس میتوان گفت که این محصول با توجه به توضیحات بالا گزینه بسیار ارزشمندی است .

توتونی در سبک انگلیش با گیرایی خوب که حاوی ویرجینیای روشن و تیره از انواع گوناگون که با روش‌های مختلف فرآوری شده اند ، می باشد ، همین تنوع خود به تنهایی برای مصرف این توتون می‌تواند دلیل کافی باشد اما با این حال کار به همین جا ختم نشده است و برای تکمیل فرآیند به این ترکیب لاتاکیا سوری که شاید بتوان گفت آخرین اندوخته از این ترکیب جادویی می باشد ، به آن اضافه شده است .

نکته جالب در این جاست که در کنار لاتاکیای سوری که نقش اول در این سمفونی زیبا را برعهده دارد اندکی لاتاکیای قبرسی نیز خودنمایی می کند .

خبر خوش برای دوستداران سبک انگلیش مخصوصاً لاتاکیا به عنوان عیدی سال نو ، می‌تواند تهیه و مصرف این توتون باشد .

با توجه به جزئیات گفته شده به این نتیجه می رسیم که با توتون گیرا و قوی رو به رو هستیم پس به جهت اندکی تلطیف فضا ، مقداری توتون از خانواده ترکیش اورینتال به آن اضافه شده است و در ادامه برای پایین آوردن دمای سوختن توتون به آن برلی افزوده شده است ، البته شاید بتوانید حضور کمرنگی از ستاره کوچک این نمایش که همان پریک می باشد را نیز حس کنید .

در کل محصولی است مناسب دوستداران انگلیش با گیرایی و حسی قوی و ترکیباتی بسیار متنوع که به طرز استادانه ای در کنار هم قرار گرفته اند .

لازم به ذکر است که این محصول تماماً از توتون‌های کهنه شده ، تهیه شده است که برخی از این توتون ها برای سال ها در بشکه های چوبی در خوابی عمیق فرو رفته بوده اند .

 

خواندن 10653 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 فروردين 1399 12:41

دیدگاه‌ها   

0 #1 Bijan 1399-01-07 18:31
بازهم یه محصول متفاوت از شما،امیدوارم همواره هنرمندی شما پایدار باشه.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید